Gebelik öncesi Doğal Detoks için Öneriler

Bir bebek planınız varsa onun için ilk evini temizlemeniz, vücudunuzu tüm mikrop, bakteri ve sağlıksız şeylerden temizlemeniz şart olur. Adım atmanın zamanı geldi ise minik bir resim görmeyi beklemeden önce bedeninizi ve yaşam biçiminizi detoxlamak için size 5 harika önerimiz var:

Birkaç hafta süt, kafein, alkol, et ve şekeri kesin

Yediğiniz her şeyi, doğal ve organik meyveler, sebzeler, yağlı tohumlar ve tam tahıllar gibi gıdalarla yer değiştirin. Gün boyunca birkaç bardak detox çay ve filtrelenmiş mineralli su için.

hamile

hamile

Kolon hidroterapisini düşünün.

Kolon hidroterapisi açık bir ifadeyle rektuma bir hortum takarak ve sindirim sisteminizi temizlemek için su patlamaları kullanarak çalışır. Lavman da denilen bu boşaltım sistemini temizleme, tüm sisteminizi yenilemek için mükemmel bir yoldur.

Sauna veya hamam

Vücudu çok hızlı bir şekilde detoks yapmak için terleme mükemmel bir yoldur. Terlemek için çok spor yapmayı düşünün ya da kolay yolu seçin, saunada veya bir Türk hamamında oturun ve bu şekilde ter atarken, toksinlerinizden kurtulursunuz.

hamilelik

hamilelik

Çok mecbur kalmadıkça ilaç kullanmayın

Her ilacın vücutta kalıcı etkileri olabilir. Doğacak bebeğinize bu kimyasal gen artıklarının taşınmasını istemezsiniz. Şart değilse ilaç kullanmayın ya da doğal ilaçlarla ağrınızı sızınızı gidermeye bakın.

Bitki esaslı ve doğal temizleme ürünlerini kullandığınızdan emin olun

Pek çok gebelik kitabı bunu söylüyor ve çok önemli. Sert temizlik maddelerine maruz kalırsanız, gelecekte bebeğiniz için tehlikeli olur. Kimyasal temizleyicilerinizi doğal temizlik ürünleri ile değiştirin. Tüm kozmetik ve güzellik ürünlerinin güvenli olduğundan emin olun. Cildinize sürdüğünüz şey ağzınıza koyduğunuz kadar önemlidir.

Yorum Ekle