Mutlu Eden Yiyecekler

Günlük yaşantı içinde yaşanan stres ve yorgunluk sebebi ile sıkıntı yaşayan birçok kimse geçici mutluluk sağlayan bazı yiyeceklere yönelirler. Özellikle fast food alışkanlığı olanlar da bu anında doygunluk ve geçici mutluluk veren alışkanlıklarına devam ederek atılması zor kilolar ile başa çıkmak durumunda kalıyorlar. Fakat bilimsel olarak açıklanan bir doğru var ise çiğnemek ve de özellikle sert yiyecekleri çiğnemek stresin azalmasına yardımcı oluyor.

çikolata

Aynı zamanda kuruyemişte buna benzer şeker oranı yüksek olan ya da kalori olarak yüksek olan yiyeceklerde mutluluk ile tanışmamızı sağlar. Özellikle gün içinde öğün atlanması ya da fazla aç kalınması durumunda kan şekeri düşerek mutsuzluk başlar. Bu anda şeker ya da kalori oranı yüksek olan bu besinlere abanmak ise birçok farklı rahatsızlık ile tanışmamıza sebep olur.

Tüketimi Daha Sağlıklı Olup Mutlu Eden Besinler

Tüketimi daha sağlıklı olup günde bir kez tüketilmesinde bir sakınca olmayan muz serotonin içeriği yüksek olan bir meyve olarak karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra yemiş olarak tercih edeceğiniz ceviz, badem, fındık, fıstık ise günde iki illa üç adet arası tavsiye edilir.

kuruyemiş

kuruyemiş

Kan şekerinin düzenlenerek kaygı seviyesinin azaltılmasını hızla gerçekleştiren kuru incir faydalı olan bir besindir. Bunların yanı sıra tahıllar ile yapılan salatalar, bezelye ve peynir de mutluluğu yakalamanıza destek veren besinlerdir.

Yorum Ekle