Mutfak Tasarımını Yaparken Dikkat!

Mutfak tasarımı için en önemli detay o alanı kullanacak olan bayanın ihtiyaçlarına ve zevkine uygun bir alan yaratabilmektir. Bu anlamda firmalar sizin zevkinize ve ihtiyacınıza uygun olan modelli hazırlayarak sunarlar. Fakat bir yerden sonra artık uyumsuz olsa bile ısrarcı olamayabilirler. Bunun yanı sıra yeni bir mutfak yaratırken en modern ya da en özgün tasarımın sizde olmasını da arzu edebilirsiniz.

skandinav mutfak tasarımları

skandinav mutfak tasarımları

Bunun için fazlaca araştırma yapmak bazen farklılıklar sebebi ile kafanızda karmaşa yaratabilir bu sebep ile öncelikle mutfak alanının metre karesi ölçülerek ne kadar bir alan içinde çalışma yapılacağı saptanması gerekir. Küçük bir mutfak ve gün ışığı az geliyor ise dolap kapaklarında açık renk seçim yapmanız önerilir. Sadece mutfak dolabı değil fayans, tezgah ve genel alan içinde de uyumun yakalanması önemlidir.

Standartlardan Modellerden Özellikle Kaçının!

Standart olan beyaz mutfak dolabı ve siyah granit uygulaması oldukça sıradan bir uygulama olup zaman içinde sizinde sıkılmanıza sebep olacaktır. Bu sebep ile dalgalı olan granit seçimi bu alanda size son derece farklı bir ahenk katabilir.

mutfak tasarımı

mutfak tasarımı

İçinde gri, siyah, kahvelerin yer aldığı farklı ton geçişleri olan bir granit bu tarz uygulamalar da özellikle iyi sonuç yaşatır. Tersi durumda koyu tonlu mutfak dolaplarında ise bembeyazdan ziyade dalgalı ya da noktalı olan seçimleri yapmanız önerilir.

Yorum Ekle