Mekanınızda 6 Stressiz Revizyon

Yaşadığınız alanı biraz değiştirmek için çok büyük işlere girişmenize gerek yok. Burada zaman ve çaba sarf etmek zorunda kalmadan, alanınızı farklı gösterebilecek 6 ufacık ipucu hazırladık. Ve en iyi kısmı hafta sonu, başı bunlardan birini yaparsanız, sonuç; stressiz revizyon!

1-  Bir duvarın sadece bir bölümünü boyayın

Bir odanın boyanması kesinlikle bir elden geçirme veya muhtemel bir sıkıntı olarak nitelendirilebilir. Ancak, biraz renk eklemek için küçük bir bölüm seçmek basit ve hızlıdır.

mor ev

mor ev

 2-  Halılarınızı dolaştırın

Bir halı, bir alandaki belli bir noktaya mükemmel şekilde tamamlar, ancak farklı bir görünüm için halınızı hep aynı noktada tutmak yerine, farklı odalara taşıyın veya halınızın yatay ya da dikey olarak yönünü değiştirin.

3-  Bitkilerinizi asın

Tüm ev bitkilerini alıp tavana asın. Bunun için çok yaratıcı ve hazır malzemeler var. Birkaç basit dizi ile bitkileriniz için şık bir köşe oluştururken odanın çok daha geniş görüneceğine emin olabilirsiniz.

bitki asmak

4- Galeri duvarınızı yeniden düzenleyin

Denemediğiniz mekânsal kombinasyonlardan biri bu ise hemen baskılarınızı, fotoğraflarınızı indirin ve yeni bir düzenleme yapın. Onlara yeni bir bakış açısı iyi gelecek.

5-  Yatağını odanızın başka bir alanına taşıyın

En bildik yöntemdir ama hep işe yarar. Pencere ya da duvar önünde ise başka bir yöne bakacak şekilde çeviririz. Odanız birkaç dakika içinde tamamen farklı gibi görünür.

6- Perdelerinizi geri çekin

Perdelerinizi ortadan ayırarak güzel bir kravat, halat ya da güzel bir perde kancasıyla kenarlarda toplayın. Bu hüner, bir alanın çarpıcı etkisini zahmetsizce artırır.

Yorum Ekle