Hızlı Yapılan Diyetin Götürüleri

Günümüzde kiloları ile başı dertte olan her insan için hızlı diyet fikri pek caziptir. Kadın ya da erkek hiç fark etmeden her insan bu fikre hemen ısınır ve sorgulamadan uygulamaya başlar. Götürüsünün yalnızca kiloları olacağını düşünerekgirer bu yola. Oysa sonuç tam manası ile hüsran olacaktır. Zahmetli olan şeylerin hiçbiri hızlı olmaz. Bu yüzden hızlı diyetin yararlı bir şey olmayacağını anlamak gerekiyor.

diyet

diyet

Diyetin Hızlısından Korkun

Hızlı diyet yapmak size istediğiniz bir şeyi hediye edebilir. Hayalini kurduğunuz görünüme belki de çok kısa bir süre içinde kavuşabilirsiniz ama bu ne denli sağlıklı olacak tartışılır. Hızlı diyet çoğu zaman insana kilo verme hizmetini sunar sunmasına ama akabinde de insanın sağlığından hiç umulmadık şeyleri götürür. Peki ne olabilir bu? Mesela safra kesesi taşı oluşabilir. Bu da ciddi bir risktir.

hızlı diyet

hızlı diyet

Acele İşe Şeytan Karışır

Hızlı kilo kaybı safra kesesi taşı riskini arttırır. Bu taş kum gibi bir şeydir ve git gide büyür. Ciddi ağrılı hastalıklara da gebedir. Bunun yanı sıra vücudunuzun kütlesinin %25’lik gibi bir bölümünü kaybedebilirsiniz. Okurken iyi ya gitsin işte diyebilirsiniz ama mesele öyle kolay değil. Hızlı kilo kaybı yağdan değil kas ve kemikten götürür bu da hiç iyi bir şey olmayacaktır. Saç dökülmesi ve anormal bir şekilde kalp atış hızı görülebilir hızlı yapılan diyetler sonucunda. Ayrıca çok kısa bir zaman içinde verdiğinizden çok daha fazlasını da alabilirsiniz kilo olarak. Bu yüzden eğer ciddi sıkıntılarınız varsa uzmana danışın, profesyonel bir yardım alın.

Yorum Ekle