Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek İsteyenlere İpuçları

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız ilk olarak egzersiz yaptığınız süre boyunca her yirmi dakikada bir yarım bardak su içmeniz. Su içtiğiniz zaman egzersiz yapma kapasiteniz de artar. Bol su ile birlikte burundan nefes alıp verdiğiniz zaman daha hızlı kilo verirsiniz. Kilo vermek için 2 ama öğün ve bir ara öğün yemeniz yeterli. Öğün aralarınızın en az 4 saat olmasına dikkat edin.

kilo vermek

kilo vermek

Hızlı Kilo Vermenin Altın Kuralları

Yağ yakışını hızlandırmak istiyorsanız, günde 13 su bardağı su tüketmelisiniz. Vücut direncinizi düşürmemek için ise 2 çay bardağı siyah çay içebilirsiniz. 5 fincan yeşil çay ise metabolizmanızı düzene sokar. Günde 3 defa mutlaka filtre edilmiş kahve tüketmeye de özen gösterin. İçecekleri yemekten bir saat sonra tüketirseniz, daha sağlıklı şekilde kilo verirsiniz.

Kilo vermeye çalışanların yaptığı hatalardan biri hızlı tempoda yürümek. Yavaş tempoda yürüme yapmalı ve daha uzun süre yürümelisiniz. Oksijeni ne kadar doğru kullanırsanız o kadar kilo verirsiniz. Egzersiz yaparken mutlaka burundan nefes alıp verin.

sağlıklı kilo vermek

sağlıklı kilo vermek

Ara öğünlerde yedikleriniz çok önemli. Ara öğünlerde, tokluk hissi kazandıracak Antep fıstığı tüketin. Tuz alımını ise azaltın ve vücutta ödem oluşmasına izin vermeyin. Öğlen sebze yemeği ve akşam da protein ağırlıklı yemek yerseniz daha hızlı kilo verirsiniz. Akşamları tüketeceğiniz et miktarı ise avucunuzun içi kadar olmalı.

Yorum Ekle