Akşam Yemeğinden Vazgeçerek Zayıflayın

Bazen kısa sürede bazen yıllar içinde kilo alıyoruz. En güzel elbisemizin fermuarı kapanmadığında artık acı gerçekle yüzleşiyoruz. Fazladan aldığımız her kilo yaşam kalitemizi azaltıyor. Giyinmekte zorlanıyoruz, hareket etmekte zorlanıyoruz, çalışmakta zorlanıyoruz. Hepimiz bu durumu değiştirmek fazla kilolarımızdan kurtulmak istiyoruz, ama bu pek de kolay olmuyor.

kilo verme

kilo verme

Cerrahi müdahaleler, zayıflatıcı ürünler, açlık diyetleri… Bazen sağlığımızı bile hiçe sayarak ve ciddi paralar harcayarak bu yöntemleri deniyoruz. Oysa çok daha kolay, sağlıklı ve uygulanabilir yöntemler var. Sadece biraz zaman ve sabır sizi istediğiniz fit görüntüye kavuşturabilir. Hem de para harcamak yerine para biriktirmenizi sağlayarak…

Kilo Vermek Çok Kolay

Yemek düzeninizde sizi zorlamayacak değişiklikler ve hayatınıza biraz daha hareket. Tüm sihir burada.

Sabah kalktığınızda iki bardak su için, kahvaltıda yediğiniz ekmeği dilimleyin yahut eşit parçalara bölün ve aç kalmayacak ama abartmayacak miktarda yiyerek güne başlayın. Çay kahve molalarınızda ağzınız tatlansın diye yediğiniz masum görünüşlü kek, bisküvi, çikolata gibi atıştırmalıklardan vaz geçin.

Öğlen yemeğinizi dilediğinizce yiyin. Eğer yemek saatinizi geciktirebilme imkânınız varsa öğlen saatlerinde meyve, salatalık, yoğurt yiyerek ana yemeği öğleden sonra yiyin. Tabi bol şeker içeren içeceklerden ve yapay yağlardan uzak durmayı unutmayın.

zayıflama

zayıflama

Akşam yemeği…  Akşam yemeği dediğimize bakmayın eğer saat yediyi geçtiyse artık yemek yemek yok.  Evet, doğru okudunuz akşam yedi olduğunda hayatımızdan yemeği çıkarıyoruz. Eğer acıkırsak kefir, yoğurt, salatalık, meyve yememiz yeterli. Gün içerisinde bolca su içmeyi de unutmayın, eğer ofisteki masanıza sürahi koyarsanız su hep gözünüzün önünde olur.

İş yerinize giderken ya da dönerken yürüme fırsatları yaratın. Bir durak önce veya sonra inmek gibi eve girmeden yan sokakta bir tur atmak gibi günlük adım sayınızı yükseltecek bu hareketler zamanla sizi forma sokacaktır.

Tüm bu sistemi sadece karar vererek hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.  Yan etkisi veya masrafı yok. Sadece iki haftanın sonunda vücudunuz bu sisteme alışmış olacak, yavaş yavaş ve emin adımlarla beklediğinizden daha randımanlı kilo vereceksiniz.  Üstelik daha önce atıştırmalıklara harcadığınız paraları biriktirdiğinizde, ay sonunda kendinize güzel bir hediye alacak kadar çok paranız olacak…

Yorum Ekle