Hızlı Diyetin Sonuçları Nelerdir?

Hızlı diyet ya da şok diyet olarak ifade edilmekte olan diyet programları günümüzde oldukça popüler olup özellikle kısa sürede istenen kiloya erişim sağlaması sebebi ile tercih ediliyor. Fakat uzmanlar tarafından yapılan uyarılar oldukça dikkat çekici olup son derece büyük zararları beraber getirdiği de su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki şok diyetler kalp atışında dengesizliklerden kalp krizine kadar birçok ciddi rahatsızlığa sebep olabiliyor.

diyet yapmak

diyet yapmak

Hızlı Diyet Zararları Nelerdir?

Hızlı diyet olarak ifade edilen ve genel olarak tek tip beslenme şekline göre hazırlanan diyet uygulamaları bedensel olarak birçok zarar sebep olabiliyor. Safra taşı oluşumuna neden olan hızlı diyet uygulamaları aynı zamanda kas kütlesinde ciddi azalmalara sebep olmaktadır. Şok ya da hızlı diyet uygulamasını yaptıktan sonra arzu ettiği kiloya inan kişiler sonrasında bedenin ihtiyacı olan besinleri almaya odaklanma gayeti sonucunda verdiği kilonun iki katı ve daha fazlasını kısa sürede alma eğilimi de göstermektedir.

zayıflamak

zayıflamak

Bedensel olarak oldukça zararlı olan hızlı diyet tansiyon, kalp ritmi, kas kütlesinde düşüş yaşanmasının yanı sıra böbreklere, karaciğerde de oldukça zararlıdır. Bu uygulamada özellikle ihtiyacınız olan vitamin ve minerallerden uzaklaşmak ise bilinmeyen bir rahatsızlığınız durumunda hızla hastalığın ilerlemesine de sebebiyet verebilir. Bu sebep ile kilo verme uygulamanız da mutlaka uzmandan destek alarak sizin için en ideal olan seçimi yapmanız önemlidir.

Yorum Ekle