Antrelere Led Aydınlatmalar

Günümüzde tüketilen elektrik enerjisi oldukça fazla olup hem ev hem de ülke ekonomisi açısından en düşük enerjinin harcanması gerekliliği gündemini koruyor. Yapılacak olan enerji tasarrufu uygulaması ile ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda en düşük enerji tüketimine led ampul ve şeritlerden elde edildiği de bir gerçektir. Özellikle gün ışığından faydalanmadığımız zamanlarda dekorasyonumuz için önemli olan aydınlatmalar içersinde led ampul ya da şerit ledlere yer açarak daha az enerji ve daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

antre

antre

Antre gibi ölü alan olarak ifade edilmesine karşın son derece önemli bir bölüm olan alanlarda led aydınlatmaların yapılması dikkat çekici bir detay olacaktır.  Hem en ideal aydınlatmaya kavuşurken hem de enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Farklı renk seçeneklerine sahip olan şerit ledleri dilerseniz alt bölüme dilerseniz tavana yakın bölüme ekleyebilirsiniz. Evinizin giriş alanından itibaren yer alacak olan bu şerit ledler evinizi daha ferah bir alana da kavuşturacaktır.

antre led aydınlatması

antre led aydınlatması

Aydınlatmada Şerit Led Seçimi

Uygulama alanınızda amaç dekoratiflikten uzak olup aydınlatma için ise en az 3 çipli seçim yapmanız önerilir. Daha güçlü ışık için 8 ya da 10 çip seçilebilir. Bazı şerit ledler dış ortamda kullanılmak amacı ile silikonlu olarak üretiliyor. Seçiminizi yaparken dış ortam ledleri yerine iç ortama uygun olan şerit seçimine ver yermeniz uzun ömürlü bir seçim yapmanız anlamına gelir.

Yorum Ekle