Kadınlara Özel Diyet Hileleri

Birçok kadın büyük bir istekle diyete başlar ancak kısa bir zaman geçtikten sonra diyetini yarıda bırakır. Ancak birkaç ufak hile ile aslında diyet devam etmek hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelebilir.

Buz Küplerini Kullanarak Sosların ve Çorbaların Yağlarını Alabilirsiniz

Yemekte ya da çorbada bulunan yağları nasıl alabileceğinizi bilmiyorsanız, imdadınıza buz küpleri yetişecek. Bunların içerisine atılacak olan buz küpü, hızlıca tüm yağı toplayacaktır. Siz de bu yağı hemen yemekten çıkartabilirsiniz.

diyet hileleri

diyet hileleri

Yemekleri Çok Çiğneyin

Ne yeniyor olursa olsun fark etmez, yavaş ve çokça çiğneyerek yenmesi sonrasında yemeğe odaklanacağı için normalden daha az yemek yenmeye başlanacaktır.

Yemekleriniz İçin Kırmızı Küçük Tabakları Tercih Edin

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kırmızı bir tabakta çok daha az yemek yenmekte. Çünkü bu renk beyne tehlike sinyalleri verdiği için beyaz renkli tabaklara oranla daha az yemeye teşvik edecektir. Bununla beraber küçük tabağa koyulacak olan yemek, aynı büyük tabakta olduğu karnın doymasına yardımcı olacaktır.

diyet listesi

diyet listesi

Sirke Tüketmeye Dikkat Edin

Sirkenin içerisinde yer alan asetik asit, midenin boşluk hızını yavaşlatmayı başaracaktır.  Bununla beraber sirke doygunluk oranının artmasına yardımcı olmaktadır. Sirkeyi tek başına içmek birçok kişiyi zorlamakta. Bunun yerine sirkeyi tek başına içmek yerine başta salatalar olmak üzere çorbalara da sirke eklenebilecektir. Böylece artık her zamankinden daha az yemek yemeye başlayacaksınız.

Yorum Ekle