Uyku Hipnozu Nedir?

Doktorlar bazı zamanlarda hasta olan kişilerin sigara gibi kötü ve sağlıksız alışkanlıklarını değiştirmelerini isteyebilir. Bu tür zorlayıcı durumlarda ve değişimlerde ise doktorlar terapötik strateji olarak hipnoz yöntemini kullanmayı da deneyebilirler. Hipnoz altında olan hastalar uyanık fakat bilinçsiz bir şekilde olurlar. Hipnoz altında olanlar aynı zamanda rahatlamış hissederler ve dikkat çekici şeylere odaklanırlar.

Uyurgezerlik ve uykusuzluk gibi sorunlar yaşıyorsanız ve bu durumlardan dolayı uyku sorunlarınız geçmiyor ise hipnoz tedavisi sayesinde daha iyi bir uyku düzenine de sahip olabilirsiniz. Hipnoz, sizin zihninizin ve vücudunuzun rahatlamasını sağlar. Böylelikle uykusuzluğa yol açan stres ve kaygılar ortadan kalkmış olur.

Profesyonel Destek Şart mı?

Derin bir hipnoza geçilebilmesi için çevrenizin ayarlanmış olması ve sizi trans benzeri bir zihinsel aktiviteye çekmeye yardımcı olabilecek profesyonel bir uzmana ihtiyaç duyuluyor. Terapistiniz size hipnoz sırasında sakinleştirici ve yatıştırıcı kelimeler fısıldayabilir. Bu kelimeleri hipnoz esnasında da duymaya devam edebilir ve uykuya dalabilirsiniz.

Zihnin en derin yoğunlaşma sürecini yakalayabilmesini sağlayan hipnoz kendinizi tamamen rahatlamış hissettirir. Uyku hipnozlarından etkili sonuçlar elde edilebilmesi için insanların en az 3-4 seans bu hipnoz sürecine girmeleri gerekiyor.

Hipnoz uygulamaları alırken düzenli uyku uyumaya özen göstermeli, aç uyumamalı ve uyku öncesi aşırı tok olmamanız gerekiyor. Hipnoz uygulamalarını bu tür detaylar ile desteklerseniz etkili sonuçlar ile karşılaşmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Ekle