Kilo Alma Yöntemleri

Herkesin kendince sorunu var. Kimsenin yaşamı dört dörtlük değil. Kimse çoğu zaman halinden memnun değil.

Örneğin kimilerimiz kilo verip zayıf olmaya uğraşır iken kimilerimiz ise tam tersi öylesine zayıfız ki, üstelik bunun nedeni belli bir sağlık problemi de değil ama yine de kilo alamıyor.  Bu durumu yaşayanlar için denenmiş ve etkinliği kanıtlanmış basit kilo alma önerilerinde bulunacağız.

Bunları Deneyin

Size ilk önerimiz elbette çok yemeniz değil. Hatta tam tersi bir diyetisyene giderek onun önereceği diyete göre beslenin ama kof bir kilonuzun olmaması ve aşırı yağlanmaların önüne geçmek için üç beyaz denilen un, şeker, tuzdan uzak durun.

Sağlıklı kilo almanızı sağlayacak temel besinler şunlardır: Tereyağı.  Yumurta. Ton balığı. Kepekli ekmek. Fıstık ezmesi. Çikolata. Muz.  Peynir. Kırmızı et. Patates.  Yağlı süt. Muhtelif kuruyemişler. Avokado. Bu yiyecekler günlük rutininizin bir parçası olsun.

Bol bol sıvı tüketin. Yemeklerden önce ve yemek arasında bol bol su için ve mutlaka doğal meyve sularını gün içinde sürekli olarak tüketmeyi alışkanlık haline getirin.

Yeme biçimlerinizi uzmana danışarak değiştirin ve az, az sık yiyin ve üstte belirtilen gıdaları düzenli olarak tüketin. Sağlam bir kahvaltı yapın.

Egzersiz yapımı sadece kilo verilmesi için değil elbette, ağırlık çalışmanın kilo aldırıcı etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış durumda.

Tüm bunları yapmanıza rağmen hala kilo alamıyor iseniz o zaman mutlaka bu alanda uzman hekime giderek nedenlerini öğrenin ve ona göre hareket edin.

Yorum Ekle