Sirkenin Ciltteki Mucizesi

Son yıllarda kadınların kozmetik ürünleri kadar, doğal ürünlere de yönelmesi hepimizin dikkatini çekiyor. Hatta artık hem erkekler hem de kadınlar, gerek cilt bakımı için gerekse vücut sağlıkları için doğal ürünleri tercih ediyor. Şimdi bu doğal ürünlerin en kolay temin edilen ve en kolay uygulananından, bunun yanında cilde sağlık ve ışıltı katanından bahsedeceğiz. Son yıllarda cilt bakımında adı daha çok geçen sirke…

elma sirkesi

Doğal Tonik: Sirke

Kirli hava, maruz kalınan diğer dış etkiler, sürekli yapılan makyaj ve daha birçok sebep gözeneklerimizi tıkamak için fazla fazla yetiyor. Tıkanan gözenekleri derinlemesine temizlemediğimiz ve iyi bir cilt bakımı yapmadığımız sürece cildin ışıltısı azalıyor ve tıkalı gözenekler hava almadığı için zaman zaman akne problemi olarak da karşımıza çıkıyor.

Bunu önlemenin yollarından biri de tonik kullanımı. Fakat tonik seçmekte birçok kadının zorlandığı ya da aldığı toniklere karşı ciltlerinin reaksiyon gösterdiği de bilinir. Tam da bu noktada tavsiye edeceğimiz doğal bir ürün var. O da doğal olarak hazırlanan sirke…

cilt toniği sirke

Doğal olarak hazırlanan sirkeyi temizlediğiniz cildinize tonik olarak bir pamuk yardımıyla uyguladığınızda, gözeneklerin içinde kalan kirlerin nasıl pamuğa çıktığını göreceksiniz. Hatta cildinizi temizleyip temizlemediğinizden şüphe etmeniz de olası.

Üstelik tonik olarak uyguladığınız sirke, sadece gözeneklerinizi arındırmakla kalmaz. Aynı zamanda gözeneklerinizi sıkılaştırır ve bu da daha genç bir görünüm verir.

Yorum Ekle