Yılbaşı Ağacını Doğru Süsleyin 

Yeni yılın gelmeye başladığı şu günlerde artık evlerdeki dekorasyonda da ciddi değişimler kendini göstermeye başlamış oldu. Öyle ki büyük ya da küçük olması fark etmez, evlerin salonlarında yılbaşı ağaçları kendine yavaştan yer buluyor. Fakat yılbaşı ağacını doğru şekilde süslemek oldukça büyük bir öneme sahip. Aksi halde büyük bir hevesle alınan ve süslenen yılbaşı ağaçları kötü görüntülerin oluşmasına neden olabiliyor.

ağaç süsleme

ağaç süsleme

Yapay Ağaçları Tercih Edin

Geçmiş dönemlerden beri yılbaşı ağacı söz konusu olduğu zaman insanların akıllarına öncelikli olarak gelen şeylerin başında; bu ağaçların doğal olması gerektiği gelmekte. Halbuki canlı çam ağacı kullanmak; başta ışıklandırma olmak üzere ağaca ciddi zararlar vermek anlamına gelebilecektir. Bunun yerine yapay çam ağacı kullanılabilir.

Yılbaşı ağacı seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir detay ise boyutları. Odanın çok küçük görülmesine neden olabilecek tarzda büyük bir çam ağacı yerine orta ya da küçük boyutlardaki ağaçlar ile çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkmış olacaktır.

yılbaşı ağacı

yılbaşı ağacı

Süsleme yaparken yine önemli olan şey süslerin boyutları. Küçük bir çam ağacı süslenmek istiyorsa, bunun için tercih edilecek olan süsler de yine küçük olmalıdır. Çünkü küçük ağaçlar hem büyük süslerden ötürü kötü bir görüntüye erişecek hem de bu süsleri taşıyamayacaklardır.

Genel itibari ile yılbaşı ağacı süslemesi yapılırken kırmızı, gümüş, yeşil ve dore tonları kullanılmaktadır. Böylece istenilen konsept rahatlıkla ortaya koyulmuş olur.

Yorum Ekle