Mükemmel Sporcu Sütyeni Seçimi için 4 İpucu

İyi bir sporcu sütyeni iki nedenden ötürü önemlidir. İlki, göğsünüzdeki bağların ve dokuların korunması gerektiği, ikincisi ise kendinizi daha güvende hissetmek istemeniz. Dolayısıyla, mükemmel spor sutyenini seçmenize yardım etmek için bu 5 önemli ipucu ile spor faaliyetleriniz sırasında konforunuzu ve odaklanmanızı potansiyel olarak artırabilirsiniz.

  • Gevşek ve Sıkı Dizayn: Ne tür bir egzersiz yapacağınıza karar verin ve etki seviyesini belirleyin ve ardından bu karara dayalı bir spor sütyeni satın alın. Düşük etki, yoga, plates veya jimnastik için uygundur. Daha sıkı dokulu sporcu sütyenleri düşük ila orta derecede darbe için idealdir. Çok esnek olmayan yüksek etkili modeller, yoğun kardiyo egzersizleri için daha kullanışlıdır.
  • Nem Tutmayan Kumaşlar: Gerçek bir performans sütyeni, nem almayan kumaşlardan yapılır. Bu nedenle, ter miktarını ve sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olan sporcu sütyeni modelini seçmelisiniz. Ayrıca, cilt tahrişlerinden kaçınmak için dikişsiz veya dikişleri örtülü olanları tercih etmelisiniz.
  • Tasarıma Dikkat: Büyük bir meme boyutunuz varsa, duruşunuza daha fazla destek veren kalın askıları tercih edin ve ek destek için daha yastıklı bir sütyen seçin. Aslında, göğüs boyutunuz ne olursa olsun, en iyi sporcu sütyeni, yan paneller ve ek katmanlarla tasarlanmış olan sütyendir, çünkü daha fazla meme desteği, daha fazla rahatlık sunar.
  • Test Edin: Eğer kollarınızı kaldırdığınızda göğüsleriniz sütyeninizden çıkarsa, altına kaçarsa veya sütyenin arkası sutyenin önünden daha yukarıya doğru çekilirse, yanlış beden ölçüsünde bir model taşıyorsunuz. Satın almadan önce denemekten korkmayın ve yerinizde koşma provaları yaparak sporcu sütyeni modellerini test edin.

Yorum Ekle