Yağmur Suyunun Faydaları

Sonbaharın hırçın günlerine emin adımlarla yaklaşıyoruz. Artık sonbahar da kendini hissettirmeye başlıyor. Artan rüzgar, düşen hava sıcaklığı ve ara ara yağan yağmur. Artık sonbahara tam manası ile hazırlanıyoruz denilebilir. Yağmurun yağdığı bugünlerde konuşulan bir konu da var. Yağmur suyu ile alakalı. Yağmur suyunun insana pek çok faydası olduğu ortaya çıktı.

Yağmur Suyunu Biriktirin

İnsanların yağarken kaçtığı yağmur suyu esasında insana çok yararlıdır. Mesela saç ile başlayalım. Yağmur suyu en çokta saça yararlıdır. Yağmur suyunun ıslattığı bir saç kuruduğunda çok yumuşak bir yapıya sahip oluyor. Eğer yaşadığınız bölge bir sanayi bölgesi değilse yağan yağmuru bir kovada toplayabilirsiniz. Akabinde suyu ısıtarak saçlarınızı yağmur suyu ile yıkayabilirsiniz. Normal sudan farkını o zaman göreceksiniz.

Yağmur suyu insan yüzüne de yararlıdır. Biriktirdiğiniz yağmur suyu ile her gün yüzünüzü yıkayın. Hem ferahlık, hem yumuşaklık hem de ekstra temizlik katacaktır yüzünüze. Yıkama işleminden sonra yumuşak bir havlu ile yüzünüzü kurulayın. Yağmur suyu çiçeklere de çok yararlıdır. Çiçeklerinizi yağmur suyu ile sularsanız onların daha hızlı büyüdüğünü ve geliştiğini siz de göreceksiniz. Son olarak yağmur suyunun organlara da iyi geldiğini söyleyelim. Peki nasıl? Yağmur suyunu içebilirsiniz. İlkbahar aylarında yağmur suyu içmek size iyi gelecektir. İç organlarına iyi gelen ve insanı rahatlatan yağmur suyu aynı zamanda boşaltım sistemine de çok iyi gelecektir.

Yorum Ekle