Zayıflamak için İp Atlayın, Şaşırtıcı Faydalarını Görün

İp atlama, yeni bir moda trend değil, aslında, yüzyıllardır var olan eğlenceli bir egzersizdir. Ne yazık ki, büyüdükçe ip atlama bir yerlerde kayboldu. Atlama ipinin neden hayatında bir dönüş yapması gerektiğini anlamak için okumaya devam edin.

İp Atlamanın 5 Faydası

  • İp atlamak saatte 1300 kaloriyi yaktırıyor. Yağlarınızı eritmenin etkili bir yolu değil mi? Ayrıca ip atlamayı herhangi bir yerde yapılabileceğinden açık havada kalmanıza gerek yok. Kötü hava fitness rutinini engelleyemez.

 

  • İp atlama, vücut ağırlığı egzersizleri olduğu için kas tonusunda yardımcı olur. Ayak, denge, koordinasyon ve çevikliği geliştirir. Koşucuların ve diğer atletlerin çoğunluğu eğitim için ip atlar.

 

  • İp atlama, tam vücut egzersizleri sağlar. Uyluk, incik ve baldır kaslarının tonlanması ve geliştirilmesi için özellikle idealdir. Kalça-fleksör kasları etkiler ve sıkılaştırır. Kemik yoğunluğunun iyileştirilmesine yardımcı olur.

 

  • İp atlama egzersizleri eklemler için daha az şok baskı uygular. Koşu ile kıyaslandığında düşük etkili bir egzersiz olduğundan daha iyi bir seçenektir.

 

  • İp atlama, yeni başlayanlardan ileri seviyelere kadar herkes tarafından yapılabilir. Kalp atış hızını artırdığı için kalp-damar sağlığını geliştirir. Bedensel eğitim ve metabolizma için en iyi egzersizlerden biridir.

Atlama egzersizinin gerektirdiği şey, çantanıza sığabilen ve çok ucuz olan atlama ipidir. Bu nedenle, egzersiz programınızı özlemek zorunda kalmazsınız. İhtiyacınız olan tek şey bir halat ve kaloriyi yakmak için açık bir alandır.

Yorum Ekle