Okul Öncesi Çocuklar için En İyi 5 iPad Uygulaması

Bir iPad, bir akıllı telefondan daha geniş bir ekrana sahiptir ve şekilleri izlerken daha geniş bir hareket aralığı sağlar. Bununla birlikte, boyutu ve taşınabilirliği daha kolaydır. Belki de en önemlisi, çocuğunuzu teknolojik açıdan giderek artan bir dünyaya hazırlar. Bu 5 iPad uygulaması, çocuğunuzun öğrenmesini hem kolay hem de keyifli hale getirebilir.

1- iBook: Çağdaş çok satanlardan klasiklere kadar her şeyi içeren, iBookstore’dan kitap indirip okumanızı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Bu, ücretsiz bir uygulama olmasına rağmen, indirilebilen kitaplardan bazıları için bir ücret gerekiyor. Bir kitap indirmeden önce, örnek bir seçimi okuyabilirsiniz. iBook’un en yeni sürümü, çocuklar için özellikle harika.

2- ABC Phonics Animals: Hayvanları tanımlamayı öğrenirken, çocuklara sesleri öğretmek için eğlenceli birkaç bölüm etkinlik sunuyor. Ses ve uygun eşleştirmeleri yapmak, özellikle anaokulu öncesi çocuklar için çok faydalı. Uygulama 1,99 $ maliyeti olmasına rağmen, ücretsiz bir sürümü de mevcut.

3- iWriteWords: 2,99 $ fiyatla iWriteWords, kelimeler ve kelimeleri yazmaya odaklanıyor. Bir çocuk tüm harfleri doğru bir şekilde yazdığında bir çizim görüntüleniyor. Çocuk daha sonra bir sonraki seviyeye geçmek için harfleri dönen bir deliğe kaydırıyor. Eğitici ve eğlenceli uygulamayı satın almadan önce ücretsiz test edebilirsiniz.

4- Learn to Read: Okumayı öğren! Çoğumuz, okul yıllarımız boyunca yüzlerce fiş ile çalışarak yeni kelimeleri öğrendik. Learn to Read uygulaması ile zaman alıcı ve zahmetli fiş yapma günleri bitti. Geleneksel fişlerin teknolojik açıdan gelişmiş bir versiyonu olan uygulama, okul öncesinden 1.sınıf boyunca öğrenim gören çocuklar için çok uygun. Sadece 1.99

5- Word Magic: Çocuklara bir nesnenin resmini gösteren ve onlara kelimenin harflerinden bazılarını veren bir yazım uygulamasıdır. Ekrana dokunarak eksik olan harfleri seçmek zorundalar. 0.99$ olarak fiyatlandırılan Word Magic, yazım ve kelime becerilerini geliştirmeye yardım ederek paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor.

Yorum Ekle