Kırışıklıklarda Elma Sirkesi Mucizesi

Yaşlanma sonrasında ciltte kırışıklıklar görülmeye başlar. Zamanın sunduğu bu kırışıklıkların gecikmesini ve yaşlanma etkilerinin de ertelenmesi için piyasada bulunan birçok kremden yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra güzellik merkezlerinde gerçekleştirilen çeşitli uygulamalardan da yararlanarak kırışıklıkların giderilmesini ya da oluşumunun engellenmesini sağlamanız mümkün.

makyaj tarihi

Kırışıklıkların giderilmesi ya da engellenmesinde doğal ürün kullanımına yer açmak için ise elma sirkesinin mucizesine yer vermeniz mümkün. Elma sirkesi siyah noktaların giderilmesinden cilt lekelerine kadar birçok cilt sorunu için kullanılan mucizevi bir üründür. Özellikle ev yapımı olan elma sirkesinin kullanımı önerilir. Ev yapımı sirke bulamazsanız ise kaliteli bir elma sirkesi kullanımına yer verebilirsiniz. Bu seçimde ise sirkenin su ile seyreltilerek uygulanması önerilir. Özellikle hassas tene sahip olanlarda sirke yakıcı etki yapabilir. Bu sebep ile öncelikle bilekte deneme yapılarak uygulamanız gerekir.

Elma Sirkesinin Kırışık Giderilmesinde Uygulanan Yöntemi

Elma sirkesinin kırışıkların giderilmesinde de etkisi vardır. Öncelikle cilt temizlenmelidir. Sonrasında bir soğan rendelenerek suyu alınır. Bu suyun içine ise yaklaşık bir yemek kaşığı kadar elma sirkesi koyup karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı ise yüzünüzde bulunan kırışık bölgelerine uygulayarak bekleyin. Yarım saat bekledikten sonra cildinizi durulayabilirsiniz.

Hassas cilde sahip olanlar için ise su ile seyreltilerek uygulamanın yapılması önerilir. Yapılacak olan işleme gün aşırı ya da ihtiyaç duyuldukça işlemin yapılması da tavsiye edilir.

Yorum Ekle