Kombine Taşımacılık Nedir?

Taşımacılık sektörü için merak edilen konular içerisinde kombine taşımacılık nasıl yapılır sorusu geliyor. Çünkü hem maliyet hem de zaman açısından pek çok önemli avantajlar sağladığını söylemek mümkün. Bu doğrultuda sağlamış olduğu kombine taşımacılık avantajları ile birlikte birçok değişik sektör için değerlendirilmektedir.

Taşınacak bir malın çıkış noktası ile varış noktası arasında ikiden fazla taşıma yolu kullanılması şeklinde ifade edilebilir. Özellikle ulaşım ve mesafe problemleri söz konusu olduğu zaman önemli bir avantajsız sağladığı için değerlendirilmektedir. Bu hizmeti uluslararası düzeyde kurumsal hizmet anlayışı ile sağlayan bu güvenilir firma bünyesinde en iyi hizmeti elde edebilirsiniz.

Kombine Taşımacılık Ne Demek?

Öncelik olarak kombine taşımacılığı ne demek olduğunu ele almak gerekir. Bu noktada çıkış noktası ile varış noktası arasında, en az 2 tane taşımacılık yönteminin kullanılması şeklinde ifade edilebilir. Böylece taşınacak olan mal özellikle deniz yolu ve tren yolu kullanılmak suretiyle iki yöntem üzerinden değerlendirilmektedir. Tabii aynı zamanda bu yöntem içerisinde farklı taşıma modları olduğunu da ifade etmek mümkün.

Bunlar içerisinde örneğin karayolu ve kara yolları da amaca hizmet edecek şekilde değerlendirilir. Böylece maliyet başta olmak üzere zamandan ve birçok unsurdan önemli avantajlar sağlanır. Değişik taşımacılık yöntemlerinin kombine edilmesi ile beraber gerçekleştirilmiş bir zincirleme taşıma yöntemi olarak da değerlendirilebilir.

Kombine Taşımacılığın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  • Sunmuş olduğu avantajlar ile beraber fazla taşıma modunun kullanması üzerinden öne çıkan bu yöntem, birçok seçenek kapsamında önemli yer taşır.
  • Karayolu taşımacılığı eşliğinde daha fazla fırsat oluşturması.
  • Özellikle büyük miktara sahip olan yüklerin daha güvenli şekilde ulaştırılması.
  • Değişik malların kombine edilmesi.
  • Özellikle demiryolu ve deniz yolunun oldukça güvenli olması üzerinden değerlendirilmesi.
  • Ağır taşıma yükleri söz konusu olduğu zaman maliyet konusunda önemli avantajlar sunması.
  • Bu ve benzeri gibi birçok amaç ile avantaj doğrultusunda taşıma yöntemlerinin içerisinde öne çıkan bir sistem olduğunu söylemek mümkündür.

Kombine Taşımacılık Yöntemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok değişik taşıma modlarıyla öne çıkan kombine taşımacılık son yıllarda oldukça önemli hale geldi. Bu yöntem kapsamında mallar bir yerden başka bir yere taşınırken gemi, tren, kamyon ve benzeri pek çok araç kombine şekilde kullanılır.

Öncelik olarak çıkış noktasında kamyon ve benzeri araçlar eşliğinde deniz yolu ya da tren yolu noktasına ulaştırılır. Hemen arkasından bu noktaya ulaştırılan mallar için denizyolu taşımacılığı ya da tren taşımacılığı seçeneği başlar. Gerçekleştirilen taşımacının ardından yine bu noktada kamyon gibi değişik karayolları araçları kullanılarak varış noktasına ulaştırılır.

Bütünüyle sorunsuz bir şekilde gerçekleşen bu özel yöntem, bu güvenilir firma bünyesinde en iyi seçenek altında sunulmaktadır. Bünyesinde barındırdığı geniş araç filosu ve tüm taşımacılık yöntemleri eşliğinde, özel lojistik planlama ile hizmet sunulmaktadır.

Farklı Taşımacılık Yöntemi Kombine Taşımacılık

Kombine taşımacılık için günümüzde birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu doğrultuda başta deniz ve tren yolculuğu olmak suretiyle aynı zamanda diğer taşıma yöntemleri de süreçte yer alır. Böylece birçok değişik yöntem eşliğinde kombine veya zincirleme doğrultusunda mallar sağlıklı ve güvenli bir şekilde ilgili noktaya ulaştırılır.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve hizmeti elde edebilmek adına https://www.odenlojistik.com/kombine-tasimacilik-nedir üzerinden bağlantı kurmak yeterlidir. Böylece hem ulusal düzeyde hem de uluslararası kapsamda malların güvenli bir şekilde ve zamanında yeni adresi ulaştırılmasına olanak verilmektedir.

Kombine Taşımacılık Kapsamında Uygun Maliyet

Taşımacılık söz konusu olduğu zaman maliyetin önemi oldukça büyüktür. Bu noktada ise son dönemlerde özellikle kombine taşımacılığın bir adım öne çıktığını söylemek mümkün. Çünkü bu sayede çok daha uygun bir maliyet kapsamında ürünler yeni adrese ulaştırılır. Çünkü kombine taşımacılık yapılırken bu konuda deniz taşımacılığı ve tren yolu taşımacılığı öne çıkar.

Öyle ki bu iki taşımacılık yöntemi aynı zamanda en uygun maliyete sahip nakliye yöntemleri içerisinde gelmektedir. Bunu tamamen planlama doğrusunda özel lojistik hizmeti altında sağlayan bu güçlü firma en iyi hizmeti sunmaktan memnuniyet duyar.

Aynı zamanda diğer tüm taşımacılık yöntemleri de sürece dahil olmak suretiyle amaca uygun şekilde kullanılır. Hem maliyet hem de zamandan kazanç elde edilerek güvenli şekilde mallar yeni adreslerine ulaştırılmaktadır.

Kombine Taşımacılık Konusunda Yöntemler

Birçok farklı kombine taşımacılık çeşitleri üzerinden günümüzde bu yöntem kullanılmaktadır. Bunlar genelde ikili taşımacılık yöntemi üzerinden ele alınmak suretiyle gerçekleşmektedir. Bunlar içerisinde kamyon gemi, kamyon demiryolu, demiryolu gemi ve multimodal gibi seçenekler öne çıkıyor.

Bu son yöntem içerisinde ikiden fazla taşımacılık seçeneği kullanılarak işlem yapılır. Yani diğer bir ifadeyle karayolu, deniz yolu ve tren yolu gibi örneğin 3 taşımacılık değerlendirilmektedir.

Bu hizmeti profesyonel çatı altında en iyi şekilde gerçekleştirmek için hemen site üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Uluslararası düzeyde kalite standartlarına bağlı kalınarak yapılan bu taşımacılık, çok daha uygun maliyet ve zamanlama üzerinden özel olanaklar sağlamaktadır.

Yorum Ekle