Kilo Vermeye ilk Olarak Mutfağınızı Temizlemeyle Başlayın

Mutfağınıza yeni bir düzen getirerek diyet programınızı daha sağlam hale getirebilirsiniz. Mutfağınızda kullandığınız objeler bile sizlerin yemek düzenini etkiler. Bu nedenle eşyalarınızı renkleri çok iyi seçmelisiniz. Mutfak tezgahınızın üzerini her zaman boş bırakın.

kilo vermek

kilo vermek

Yiyecekleri tezgah üzerinde bırakırsanız devamlı açlık hissedersiniz. Kalori grubunda yer alan yiyecekleri gözünüzün önünden uzaklaştırın. Tezgaha sağlıklı meyve ve sebzeler koyun ve acıktığınız zaman bu tarz yiyeceklere yönelin.

Mutfağı Düzenleyin ve Kilolara Elveda Deyin

Renkli ev eşyalarından ise bir süre uzak durmalısınız. Renklerin iştah üzerindeki etkisi büyüktür. Sade mutfak araç ve gereçleri seçmelisiniz. Renkli tost makineleri, farklı şekillerden oluşan kalıplar sizleri yemek yemeye davet eder. Canı ve uyarıcı renklerden bir dönem uzak kalın. Eşya seçiminde sade renklere yönelin. Tabak seçimi yaparken özellikle küçük tabak modellerini seçin. Küçük tabaklarla yemeğinizi yerseniz daha çabuk doyma hissi sağlarsınız.

diyet

diyet

Küçük tabaklarla beraber küçük bardaklar kullanın. Asitli içecekleri özellikle küçük bardaklarda içmeye özen gösterin. Tencereyi masaya kesinlikle getirmeyin ve ocaktan servis edin. Mutfağınıza zen etkisi yaratın. Hafif müzikler çalın ve sade renkler kullanın. Aile boyu ürünlerden kaçının. Küçük paketli ürünleri her zaman seçin. Mutfağınızda olabildiğince az zaman geçirin ve orayı yaşam alanı haline getirmeyin. Mutfağınızda televizyon bulundurmayın. Film izlerken istemeden daha çok yemek yer ve kalori alırsınız.

Yorum Ekle