Katılaşan Ojeyi İnceltmek Mümkün mü?

Kadınların her kombinasyonların uygun olarak farklı renk seçimlerine yer verdikleri ojeler aynı zamanda stilinizi de yansıtılan özellikleri sunuyor. Yeni sezon içinde moda olan uygulamalara yer vermek için ise farklı birçok oje tonunu da satın alabilir ve kombinasyonlarınız da bu uygulamalara yer vererek hoş ve etkili olan tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Oje kullanımında kapağın tam kapatılmaması sonrasında oje hava alır. Bu ise ojenin kalınlaşmasına sebep olur. Kalınlaşan ojenin sürülmesi son derece zorlu olurken aynı zamanda oje içinde de pıhtılar meydana gelebilir. Bunlar ise tırnağınızda kötü bir görüntü yaratır. Yeni aldığınız ve katılaşan ojenizi tekrar kullanıma uygun hale getirmek ise aslında son derece kolaydır.

Katılaşan ojenin tekrar kullanıma uygun hale getirilmesi işleminde oje çıkarmada kullanılan asetondan faydalanmanız mümkün. Evet, yanlış duymadınız aseton kullanımı sadece tırnaklardaki ojenin çıkarılmasında değil aynı zamanda katılaşan ojenin seyreltilmesi ve istenen inceliğe geri dönüşünde de kullanılıyor.

Katılaşan Ojenin Tekrar Kullanıma Sahip Olması İçin İşlem Nasıl Yapılır?

Katılaşan ojenizin tekrar kullanıma geri dönmesi için asetondan yararlanabilirsiniz. Aseton kullanımında ise dikkatli olmanız önerilir. Çok fazla kullanmanız ojenizin çok fazla sıvılaşmasını sağlayarak kullanımını zorlaştırır. Çok fazla kullandıysanız ojenizi bir süre açık bırakmanız gerekir. Aseton uçucu olduğu için zamanla istenen sıvılık elde edilebilir. Birkaç damla aseton kullanmanız ve ojeyi karıştırmanız katılaşmayı giderecektir.

Yorum Ekle