Yaz Aylarında Su Tüketimine Dikkat

Yaz aylarının başlaması ile beraber aslında su tüketimin de artacağı düşünülebilir. Belki bazıları için bu böyledir. Fakat birçok kişi su eksiğini ya da susuzluğunu gazlı içecekler ile gidermeye çalışıyor. Bunun yanı sıra çay ve kahveyi fazlaca tüketenlerde susuzluğunu çay ve kahve ile gideriyorlar. Gazlı ve kafeinli olan içecekler özellikle yaz aylarında bedensel olarak da sıkıntı yaşanmasına neden oluyor. Kalp sıkışması ya da yorgun hissetme ise bazı rahatsızlıklar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra birçok rahatsızlıkta tamamen su eksilmesi nedeni ile kendini gösterebiliyor.

su tüketmek

Susuzluk Baş Ağrısına Neden Olur

Yaşanan baş ağrılarının temelinde susuz kalma yer alır. Bedenin susuz kalması şiddetli baş ağrısı çekmenizin temel nedenidir. Bu sebep ile baş ağrısı yaşadığınızda mutlaka birkaç bardak su içerek uzanıp beklemeniz sonrasında bir daha su tüketmeniz önerilir.

Halüsinasyonlar

Aşırı susuzluk halüsinasyon görmeye de etkendir. Su özellikle beyni de etkilediği için bu tip durumlar yaşanabiliyor.

Üşeme

Susuzluğun aşırı olması bedende sıkıntılara sebep olabiliyor. Bu sıkıntılar arasında titreme ve üşüme hissi yer alır. Bu durum ise aşırı susuzluk durumunda kendini gösterir.

Açlık Hissi

Açlık hissettiğinizde öncesinde bir bardak su içmeniz önerilir. Çünkü aslında acıkmamış ve susamış olabilirsiniz. Birçok kişi susuzluk ile beraber yaşanan hissin açlık olduğunu düşünse de sadece su tüketimi yapmanız hissin kaybolmasına sebep olabilir.

Yorum Ekle