Perma Saç Modelleri ve Fiyatları

Kadınların en çok önem verdiği konulardan biri saçları oluyor. Saçlarının  her zaman bakımlı ve istedikleri gibi görünmesini sağlarlar. İnsanların dış görünümünde en çok ön plana çıkan de dikkat edilen şey saçlardır. Akıllı ve parlak saçlar her zaman dikkat çekici olur. Düz ve cansız saçlara sahip olan kadınlar bu saçlardan kurtulmak için perma yöntemine başvuruyor. Parma yöntemi ile kadınların saçları kıvırcık olur ve sık bir görünüm ulaşır. Pek çok modeli bulunuyor. Bu modelleri bağlı olarak perma fiyatlarında değişim söz konusu oluyor. Perma yaptırdıktan sonra saçları çok iyi bir bakım uygulamak gerekiyor. Permalı saçlar için uygun olan şampuan ve saç kremleri kullanılmalıdır. Böylece daha uzun ömürlü bir perma kullanımı söz konusu olur. Perma yaptırırken kullanılan işleme dikkat etmek gerekir. Kötü bir işlem bile yapıldığı zaman saçlarda kopma ve yanma gibi durumlar söz konusu oluyor. En az kimyasal ile uygulanan sistemleri tercih etmek gerekiyor.

Perma Modelleri Nelerdir?

Pek çok farklı model ile karşımıza çıkan perma saçlara bir kimyasal madde sürülmesi ile meydana geliyor. Bu kimyasal bir gün boyunca saçta bekler ve sonra yıkanır. Boyasız saçlara yapıldığı zaman hiçbir şekilde saça zarar vermiyor. Fakat boyalı saçlara yapılırsa bir takım sorunlar ortaya çıkabiliyor. Perma modelleri kalın perma, ince perma, doğal görünümlü perma, yapay görünümlü firma ve spiral perma olmak üzere değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda saçın uzunluğuna bağlı olarak da perma modeli değişiyor. Son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği saç şekillendirme yöntemlerinden biridir. 6 ay ile 1 yıl arasında bir kalıcılık durumu söz konusudur. Belirli bir süre sonra permanın etkisi geçer ve saç eskisi gibi olmaya başlar.

Perma Saç Fiyatları

Perma saç fiyatları yapılan modele bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda kişinin saçlarının sıklığına ve uzunluğuna bağlı olarak da perma fiyatı değişim gösteriyor. Kuaförünüze giderek saçınıza en uygun olan perma modelini seçmeniz gerekir. Saçınızın sıklığına ve uzunluğuna bağlı olarak bir fiyat belirlemesi söz konusu olur. Uzun yıllardır var olan permalar son yıllarda çok fazla tercih edilir oldu. Doğal görünüm de kıvırcık saçlara sahip olmak isteyen kişiler genellikle permayı tercih ediyor. Perma tercihi yaparken iyi düşünmek gerekir. 6 ay ile 12 ay arasında bir kalıcılık gösterdiği için takılma durumu göz önünde bulundurularak karar vermek gerekiyor. Aynı zamanda saçınızı en uygun olan modeli seçme konusunda da iyi düşünmek gerekiyor.

Yorum Ekle