Spor Yaparken Oturuşunuz Nasıl Olmalı?

Oturmadan önce arkanız bir iskemleye dönmüş olmalı. Bir bacağınız iskeleye dokunacak kadar yaklaşmalı. Diğer bacak biraz daha ileride olmalı. Sırtı ve başı dik tutarak dizleri bükerek oturun. Bacaklar bir birine bitişik olarak tam önde yada hafifçe yana doğru durursa daha iyi gözükür.

spor

spor

  • Sırt dik olarak, dirsekleri bükmeden, kollar birbirine paralel baş üstüne kaldırın. Başparmakları birbirine kenetleyin. Belinizi bükmeden kollarınızı geriye doğru çekin. Odada iki dakika dolaşın. Dörde kadar sayarak derin soluk alın ve yine dörde kadar sayarak soluk verin.
  • Yere diz çöküp oldurun, sırtınızı düz tutun, kollarınız iki yanda olacak şekilde. Bacak üstü kaslarınızı kullanıp sırtınız düz tutarak kaba etlerinizi kasın ve doğrulun. Bu sırada kollar başınızı üstünde olacak şeklide tutun ve havaya kaldırın. Eski halinizi alarak topuklarınızın üstüne yavaşça oturun. Sırtınızı ve belinizi sakın bükmeyin. Nu hareketleri on defa tekrar ediniz.
spor yapmak

spor yapmak

  • Karın üstü yere yatın, kollarınızı iki yana açarak avuçları ve omuzları sıkıca yer dayayınız. Başınızı çok hafif kaldırınız. Sol bacağı dizden bükerek yer dik açı yapacak duruma getirin. Kaburgaları yerden ayırmadan geriye bükülmüş olan bacağınızı, düz olanın üstünden aşırmaya ve sol diz yere değene kadar çalışın. Başlangıçta bu biraz zor uygulanacaktır. Zamanla daha pratik olarak yapacaksınız. Bu hareketi iki bacakla 6 şar defa yapınız.

Yorum Ekle