Mezuniyette Doğru Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?

Hem lise mezuniyetinde hem de üniversite mezuniyetinde kadınları bir başka heyecan sarar. Güzel olmak gerekliliği ve belki de hayatta ilk defa gerçek anlamıyla süslenilecek olması insanı heyecanlandırır. Dolayısıyla alınan ya da alınacak elbisenin modeline karar verme konusunda da özenli olunmasını gerektirir.

abiye

Vücut tipi kıyafet seçiminde en önemli kriterlerdendir. Kişi kendisine yakışan modeli seçmek istiyorsa eğer vücuttaki kusurları ve güzel noktaları bilmelidir. Bacak boyunun uzunluğu, omuz genişliği, bel kalınlığı, basenlerin kalınlığından ya da göğsün büyüklüğünden/küçüklüğünden rahatsızlık duyulup duyulmadığı gibi önemli unsurlar, kararsız kişiler için elbise modelini belirleyecek muhteşem ipuçlarıdır.

Güzellikleri Ön Plana Çıkartmak

Vücut güzelliğinde neredeyse kanunlaşan standartlarda belin ince olması, omuzların çok dar/geniş olmaması, basenlerin çok kalın olmaması ancak kalçanın biraz belirgin olması, göğsün çok küçük/büyük olmaması gibi kriterler bulunur. Eğer ideal bir görünüm isteniyorsa bu kriterlere aykırı olduğu düşünülen unsurları kapatıcı modeller tercih edilmelidir. Mesela basen genişliği çok sık rastlanan bir durumdur ve kapatılabilmesi için bel hizasından genişleyen modeller idealdir.

mezuniyet

mezuniyet

Omuzlar çok genişse ya da çok darsa straplez modeller omzu daha belirgin kılacağı için hoş görünmeyebilir. Geniş omuzlarda tam omuz üzerinden gelen ve gerdanı açık bırakan kalın askılar ideal olurken, dar omuzlarda vatkalı omuzları dik ve daha geniş gösterecek modeller daha dikkat çekici olur.

Yorum Ekle