Burun Estetiği Ameliyatı Hazırlık Aşaması

Burun estetiği ameliyatı olmadan 8 saat içerisinde yeme ve içme ihtiyaçlarına son veriyor ve ameliyatın olacağı sabah hastaneye giriş yapılıyor. Ameliyatın olacağı sabah anestezi hazırlığı olarak bilinen kan tetkiki, EKG ve Akciğer grafisi için bütün çekim işlemleri yapılıp bu işlemlerde herhangi bir sorun yoksa muayene sonrasında ameliyat hazır bir hale getirilir. Bu işlemlerin tamamını doktorunuz size muayene sırasında aktarır.

Burun Estetiği Ameliyatı Hazırlık Aşaması

Burun Estetiği Sırasında Verilecek Anestezi Türü

Burun estetiği ameliyatı yapmak için genellikle genel anestezi kullanılır. Bu demek oluyor ki siz ameliyat süresi boyunca tamamen uyur vaziyette olacaksınız ameliyattan önce herhangi bir anestezi uzmanı tarafından ayrıntılı bir şekilde muayeneniz yapılır ve tetkikleriniz değerlendirilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Olur?

Genellikle burun estetiği ameliyatı nefes almakla ilgili herhangi bir problem yaşayıp yaşamamakla ilgili veya burunda herhangi bir değişikliğe gidilmekle beraber yaklaşık olarak 1 ya da 2 saat sürebiliyor. Estetik burun ameliyatı sırasında burun kıkırdağı, kemik yapısı ve derisi birbirinden ayrılıp tekrardan şekillendirilir. Bu işlemlerin her biri burunda çözülmesi gereken problemler açısından farklılık yaratabilir. Özellikle hasta kişi nefes alıp vermede zorluk yaşıyorsa burun orta hattın sağ tarafında veya sol tarafında ise ameliyat süresi ve yapılacak olan işlemler uzayabilir ve bu durumda ameliyat süresinde değişiklik yaşanabilir.

Burun kıkırdağı ve kemiğine şekil verme burun estetiği ve varsa da nefes alıp vermede problem veya septoplasti işlemi sona erdikten sonra derinin yeniden yerine adapte edilmesi gerekir. Estetik burun ameliyatı genel olarak iki farklı şekilde yapılabiliyor. Bu tekniklerden bir tanesi açık denilen yani burun dış kısmından kesi yapılıp olan ya da kapalı teknik denilen kesiklerin burun içerisinde saklanmış olduğu yöntem ile beraber yapılır.

Burun Estetiği Ameliyatını Kim Yapar?

Plastik, estetik cerrahi ve rekonstrüktif uzmanları estetik burun ameliyatını çoğu zaman burun içerisinden yani kapalı teknik denilen yöntem ile yapabiliyor. Burun estetiği ameliyatı sonrası ilk 48 saat burun üzerinde ve gözlerde şişlik ve morluklar oluşacak ve sonrasında yani ameliyatın 2. gününde yavaş yavaş şişlikler ve morluklar azalacaktır. Siz de bunun için https://tugbadindar.com/hizmetler/burun-estetigi sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Ekle