Kenevir Tohumunun Sağlığa Faydaları

Kenevir tohumu pek bilinmese de sağlık açısından oldukça faydalı olan bir üründür ve bu yazıda o faydalarından bazılarına değineceğiz.

İşte O Faydalar

Magnezyum: Sağlık için en önemli minerallerden biri olan magnezyum yeteri kadar alınmaz ise sindirim sistemi yavaşlar, kaygı hissi, depresyon, uyku problemleri, enerji azlığı, kas ağrıları, düşük tiroid fonksiyonu ve baş ağrıları oluşur.. Kenevir tohumu (3 yemek kaşığı tüketildiğinde) günlük magnezyum ihtiyacınızın %45’ini karşılar.

kenevir

kenevir

B vitamini: Saç, tırnaklar, cilt, enerji ve sindirim için çok önemli olan B vitamini kenevir tohumunda çokça yer alır.

Antidepresan: Kenevir tohumu, regl sorunları için ideal bir üründür.

Alkali Olan Bir Üründür:En alkali besinlerden biri olan kenevir tohumu, iltihaplanma sorununu çözer, iltihaplanma sorununu çözer, katı temizleyerek, detoks etkisi yaratır.

Potasyum: Şişkinlik problemi var potasyum son derece iyi gelir, kas ağrılarının giderilmesine katkı sağlar. Detoksa bağlı oluşan sorunları ortadan kaldırır.

Omega yağları içerir: Kenevir tohumu, Omega 3, omega 6 ve Omega 9 yağları içerir. Omega 6 ve 9, ise sağlık açısından son derece faydalıdır ama pek bilinmez tüm bu faydaları.

kenevir tohumu

kenevir tohumu

Sindirim Faydaları: Kenevir tohumu lif açısından zengindir ve böylece kabızlığın ve sindirim sistemi yavaşlığının önüne geçer. Detoks yapanlar için idealdir.

Protein:  Protein açısından oldukça önemli bir besindir kenevir tohumu ve sağlık açısından oldukça önemli faydaları vardır.

Peki ama nasıl keten tohumu tüketilir derseniz tohumları aldıktan sonra iyice ezip, süt veya meyve suyu ile karıştırıp günde 1 öğün tüketilebilir.

Yorum Ekle