Baş Ağrısına İyi Gelen Çözüm Önerileri

Baş ağrısı problemi kadın veya erkek fark etmeksizin herkesin yaşadığı en temel sağlık sorunları arasında yer alıyor. Çalışma hayatının yoğunluğu, gündelik hayatın getirdiği stres, aşırı üzüntü yaşamak gibi bazı sebeplerden dolayı insanlar baş ağrısı problemini yaşayabiliyorlar. Baş ağrılarından evde uygulayabileceğiniz ufak tefek yöntemler sayesinde ise kurtulabilmeniz mümkün.

baş ağrısı

baş ağrısı

Ani şekilde baş ağrısı sorunu yaşıyorsanız ve bu ağrının şiddeti giderek artıyor ise bu durumu göz ardı etmemeniz ve çözmeye çalışmanız gerekiyor. Öncelikli olarak ise baş ağrısının türünü belirlemeniz gerekiyor. Uygun tedavilerin uygulanabilmesi baş ağrısının şiddetini öğrenmek son derece önemlidir.

Migrene Bağlı Ağrılar

Göz ve başınızın arka kısmında bir ağrı hissediyorsanız ve uzun süreli olarak devam eden bir ağrı mevcut ise mutlaka doktora gitmeniz gerekiyor. Ancak doktora gitmeden önce biraz egzersiz yapmayı deneyebilirsiniz. Bir diğer çözüm önerisi ise bol sıvı tüketmek olacaktır. Başınız bu şekilde ağrımaya başladığı zaman bol su içerseniz ağrınızı biraz hafifletebilirsiniz.

baş ağrıları

baş ağrıları

Migrene bağlı ortaya çıkan baş ağrılarında ise uykunuzu düzeltmelisiniz. Uyku düzeni ile birlikte aç kalmamaya çalışmalı ve düzenli bir şekilde beslenmelisiniz.

Baş ağrıları aynı zamanda açlık kaynaklı olarak da ortaya çıkabilir. Başınız hafif bir şekilde ağrımaya başladığı zaman daha da şiddetlenmemesi için bunu bir işaret olarak almalı ve sağlıklı besinler tüketerek karnınızı doyurmalısınız. Her baş ağrısında ağrı kesici ya da antibiyotik kullanımından ise uzak durmalısınız.

Yorum Ekle