Anne Sütü Nasıl Artırılır?

Anne sütü bebek sağlığı için en önemli faktörlerdendir. Hamilelik döneminde ne kadar iyi beslenilir ise kişinin o kadar çok sütü olur. Özellikle de ilk çocuğuna hamile olan anne adaylarının en büyük tereddütlerinden biri sütünün az olması ya da hiç gelmemesi ihtimalidir. Eğer siz de aynı tereddütleri yaşıyor iseniz siz değerli okuyucular için bu yazıda anne sütünü nasıl daha artırılabileceğinden bahsedeceğiz.

anne sütü

anne sütü

Anne Sütünü Artıran Besinlerden Bazılar

Bebeğinizin daha sağlıklı ve iyi gelişmesi için siz de takdir edersiniz ki onun anne sütü ile beslenmesi şarttır. Bu herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Bunun bilincinde olan anneler sütünün çok olması için daha iyi beslenmeye dikkat gösterir.

anne sütü artırmak

anne sütü artırmak

Anne sütünü artırmak için almanızı tavsiye edebileceğimiz besinler arasında hamilelik döneminde bol bol marul, nohut ve bal şerbeti tüketmeniz olacak. Sayılan bu gıdalar anne sütü oluşumunda birebirdir.  Merver çiçeği ve biberiye anne sütünü artırıyor. Ayrıca adaçayı, maydanoz ve şalgam suyu da anne sütünü artıran diğer besinlerdendir. Unutmayın sütü artırmanın tek ve en garantili yolu iyi beslenmektir.

Yorum Ekle