Kar Küresi Nasıl Yapılır?

Eskiden oldukça moda olan kar küreleri özellikle çocukların ilgisini çeken ama son derece kıymetli olduğu için vitrinlerde yerini alan özel aksesuar parçaları idi. Sonrasında değerini her ne kadar yitirse de çocuklar için hala keyifli olan bir aksesuar ya da oyun arkadaşı olabilir. Çocuğunuz ile kıymetli bir zaman geçirmek ve beraber yapacağınız kat küresi ile de mutlu zaman geçireceğiniz kar küresi yapımını sizin için araştırdık.

kar küresi

kar küresi

Kar Küresi Malzemeleri

Çocuğunuz ile beraber yaparak değerli ve mutlu zaman geçirebileceğiniz gibi sevdikleriniz için de özel bir hediye hazırlamanın mutluluğuna erişebilirsiniz. Kar küresini hazırlamak sanıldığı kadar sor bir durum değildir. Uygulamayı gerçeğe dönüştürmek için bir cam kavanoz, sim, tutkal, gliserin ve herhangi bir oyuncak ya da süs eşyası olması yeterlidir.

kar küresi yapımı

kar küresi yapımı

Kar Küresi Yapım Aşamaları

Kar küresi yapımı için tüm malzemeleri öncelikle elinizin altında olmasına dikkat edin. Tüm malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak tutkallama işlemini yapılması gerekecektir. Kavanoz kapağınıza oyuncak ya da arzu ettiğini süs eşyası ya da doğal etkiyi yakalayacak olan ürün ya da eşyaları yapıştırın.  Tutkal ile gerçekleştireceğiniz bu işlem sonrasında gliserin ve su karışımını hazırlayarak içine sim katarak kavanozun içine koyun. Gliserinli su karışımı sonrasında üç dört dakika kadar bekleyip öyle sim katmanız gerekir. Kavanoz kapağını kapattığınızda kar küreniz hazır.

Yorum Ekle