Paris’te Gezilecek En Popüler 5 Yer

Paris’te gezilecek en popüler 5 yer arasında 1. sırada elbette Eyfel kulesi olacaktır. Üstelik bu kule normale göre küçük bilinir, yanına gidildiğinde asıl boyutunun nasıl olduğunu görmek mümkün. 324 metre uzunluğunda olan bu kulenin tepesinden aşağıya bakmak oldukça korkunç bir durum olabilir. Üstelik yükseklik korkusu olanların tepeye çıkmaması önerilir. Bu kule Paris denildiğinde ilk akla gelen yerlerden birisidir. Çiftlerin uğrak yeri olması ve mükemmel resimlerin ortaya konulması da oldukça önem arz ediyor.

Paris’te gezilecek en popüler 5 yer odaklı düşünüldüğünde 2. Sıraya Notre Dame Katedrali girer. Çünkü bu katedralin içerisinde tarihi doku ve yaşanmışlık yatıyor. Keltler ve Romalıların kutsal yer olarak kabul ettikleri önemli bir nokta olan yer milyonlarca kişinin uğrak yeridir. Katedralin içerisinde Hz. İsa’nın tacı gibi önemli nesneler ise bu katedralin önemli olmasını sağlıyor. Bunların yanında katedralin önemli bir dini, kültürel ve tarihi dokusunun olması da bu kadar tercih edilmesini sağlıyor.

Paris Gezisi ve Önemli Noktaları

Paris’te gezilecek en popüler 5 yer sıralamasının 3. Sırasında Louvre Müzesi bulunuyor. Bu müzenin özelliği ise oldukça önem arz ediyor. Çünkü en önemli sebep içerisinde Mona Lisa tablosunun oluşudur. Bu tablonun yanın birçok antik veya tarihi olaylarda isimleri geçen eşyalar bulunuyor. Her bir kişinin mutlaka bunları görmesi öneriliyor. Çünkü yapısı gereği önemli bir tarihi dokuyu da içerisinde barındıran yer 1204 yılında inşa edildi. 1934 yılından bu yana da hiç değişmedi. Yani dokusu ve kültürel yapısı aynı şekilde içerisinde duruyor.

Disneyland listenin 4. Sırasında olmayı kesinlikle hak ediyor. Çünkü bu yapı bildiği üzere harikalar diyarı olarak tabir ediliyor. Üstelik bu yapının içerisinde yapay göller veya çeşitli eğlence araçları bulunuyor. Çocuklu olan ailelerin mutlaka bu noktaya gitmeleri tavsiye ediliyor. Üstelik bu yerin önemli filmlerde de kullanıldığını unutmamak gerekiyor. Daha doğrusu bu tarihi dokuların birçoğunu birçok yerde görmek mümkün. Bu dört tarihi, önemli mekan mutlak suretler uğranması gereken noktalardır.

Yorum Ekle