Burun Estetiği Operasyonunda Korkulara Yer Bırakmayan Uygulama

Estetik cerrahi uygulamaları kişilerin bedenlerinde yapılan cerrahi işlem ile düzeltme uygulaması olarak bilinir. Özellikle en çok rastlanan ve en zor karar verilen estetik cerrahi uygulaması ise burun estetiği ameliyatlarıdır. Kişilerin yüzünde büyük bir değişime sebep olacak olan burun estetiği ameliyatı sonuçtan memnun kalınmama, ameliyat sonrası yeterli iyileşmenin olmaması, yaşanacak aşırı sıkıntı gibi sayılacak birçok soru ve çekince ile birlikte gerçekleştiriliyor. Son derece stresli ve büyük kaygılar ile ameliyatta giren hastalar, tam olarak yüzündeki değişimi görmeleri için de haftaların geçmesi gerekliliği ile daha stres yaşayabiliyorlar. Burun estetiği ameliyatlarında yaşanacak olan bu kokulara yer bırakmayan Dr. Yakup Avşar’ın 3D mask uygulaması ile tam bir devrim niteliği taşıyıp hastaların bu kaygı ve streslerine son veriyor.

3d maske

3d maske

3D Mask Tekniği Nedir?

Burun estetiği operasyonlarında hastaların yaşadıkları endişelerin başında estetik operasyon sonrasında nasıl görüneceklerini bilememek geliyor. Birçok estetik cerrah tarafından uygulanmakta olan bilgisayar üzerinde yüz tarama uygulaması ise hastalar üzerinde her ne kadar olumlu etki yaratsa da kesin karar verme süreçlerini kolaylaştırmada etkili değildir. Yüz tarama uygulaması sonrasından bilgisayar ortamında yeni burun ve yüz şekli hastaya gösterilerek karar vermesi isteniyor. Fakat Dr. Yakup Avşar hastalara daha net bir sunum ile gelerek hayallerini ellerine vermekte olan bir uygulamaya imza attı.3D Mask tekniği yüzün üç boyutlu olarak maskesinin çıkarılması işlemidir. Böylece hastalar sonucu daha net görerek karar verme konusunda daha net cevaplara kısa sürede ulaşabiliyorlar.

3D Mask Tekniğinin Uygulanması Nasıl Olur?

Hastanın var olan yüzünün üç boyutlu bir maske olarak çıkarılmasının sonrasında hastanın arzu ettiği burun düzeltme işlemi ya da doktor tarafından önerilen burun şekli ile yüzün nasıl olacağı gene maske ile hastaya gösterilir. Dokunarak, hissederek ve sanki canlı bir uygulama gibi yansıtılan bu maske uygulaması sonrasında hastanın stres ve kaygısında büyük ölçüde azalma olurken aynı zamanda daha hızlı bir karar verme aşamasına de girer. Estetik cerrahi uzmanı da tam olarak hastanın ne istediğini daha net anlayarak burun estetiği ameliyatını bu şekilde gerçekleştirmenin rahatlığın yaşar. Bu uygulama yurt dışında Avşar Maskesi olarak bilinip uygulanmakta olan bir yöntemdir.

avşar rinoplasti

avşar rinoplasti

Burun Estetiği Operasyonunda Mikro Rinoplasti Devri

Burun estetiği operasyonunda hastaların bir diğer çekinceleri ise operasyon sırasında nasıl bir uygulamanın yapılacağı ne kadar bir işlem yaşanacağı ve bunlara bağlı olarak iyileşme süreci hakkında detayları da merak ederler. Dr. Yakup Avşar sadece ameliyat öncesi uygulanan 3D mask uygulaması ile değil aynı zamanda Mikro Rinoplasti uygulaması ile de burun estetiği konusunda yeni bir çığır açtı. Bu uygulama kapalı ya da açık olması fark etmeksizin tüm burun estetiği operasyonlarında kullanılabilmekte olan bir yöntemdir. Hastaların burunlarına istenen şekil verilirken en az müdahaleyi beraberinde sunan uygulamada mikro uçlar kullanılıyor.

Burun Estetiği Operasyonunda Endoskopi ve Mikro Uç Uygulamasının Yararları

Endoskopi ile birlikte kullanılan bu uygulama içersinde burnun en zor alanları daha 20 kat büyütülerek net bir görüntünün elde edilmesi sağlanıyor. Böylelikle estetik cerrah müdahale alanını daha net gözlemleyerek operasyonu daha hızlı yapabilmektedir. Bunun yanı sıra işlem sırasında arzu edilen burun şeklinin oluşturulması da daha rahat olabiliyor.

Mikro uç kullanımları sonrası sadece burnun arzu edilen şekle dönüştürülmesinde değil aynı zamanda en az müdahalenin yapılmasına olanak vererek iyileşme sürecinin de kısalmasına sebep oluyor.

Yorum Ekle