Aksesuar Ayna Kullanımı

Yaşam alanlarında yenilik yapmak isteyen çiftlerin evlerinde hareketlilik sağlamak için kullandıkları aksesuar ürünlerinden birisi de dekoratif ayna olmuştur. Dekoratif ayna, genellikle evlerinde salonlarında konumlandırılan aksesuar olup, bazı evlerde oturma odasında konumlandırılır.  Oturma odaları insanların gündelik yaşamlarında en sık kullandıkları alanlar olmuştur.

ayna

ayna

Ayna kullanımının çok yaygın olduğu ev dekorasyonunda aynalar farklı ebatlarda olabilir. Ayna enerji felsefesi artıran bir semboldür.  Eve enerji yaymak için kullanılan aynalar ne büyük ne de küçük olmamalıdır.  Bazı evlerde dekorasyon aynaları aynı zamanda boy aynası olarak kullanılır. Aynalar, banyo, yatak odası, merdiven, fırın ve gibi kapıların karşısında kesinlikle olmamalıdır. Aynanın büyüklüğü kadar şekli de önemlidir. Yuvarlak aynalar huzuru simgelerken, kare aynalar ise çerçevelenmelidir.

Ayna Boyutu Nasıl Olmalıdır?

Ayna kullanımında yemek masası yanında bulunan aynalar evde bereketi simgeler. Son dönemlerde dekoratif aynalar sadece evlerde değil, iş yerlerinde de sıklıkla kullanılan dekorasyon ürünleridir. Aynaların duvara ve tahta zemin üzerine uygulanma şeklinde çok farklıdır. Bazı yerlerde cam yapıştırıcı ile yapıştırılırken, bazı yerler de ise vidalanma şeklinde uygulanır.

dekoratif ayna

dekoratif ayna

Evin salon kısımları çok fazla güneş almıyorsa ayna konuşlandırılarak odanın ışık alması sağlanır. Orta sehpanızı ya da yan sehpanızı tamamen ayna ile kaplatarak küçük ışıltılar sağlayabilirsiniz. Son dönemlerinde yeni evlenen çiftlerin ve evinde yenilik yapmak isteyen çiftler evlerine kullanacakları dekoratif ayna ve kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak için internet üzerinden araştırma yapılmalıdır.

Yorum Ekle