Çocuk Sahibi Olmayı Erteletebilecek Nedenler

Bir çocuk dünyaya getirmek dünyanın belki de zor eylemlerinden birisidir. Hayvanların bile çocuklarına sahip çıkıp, koruyup kolladığını gerek belgesellerden, gerek sokaklardan görüyoruz. Sırf toplum ne der diye, sırf soy ağacını devam ettirmek için ya da çocuk seviyoruz diye birçok dünyaya getirmek bazen bir çocuğa verebileceğimiz en büyük zarar olabilir ki, bunu da kimse istemez.

bebek

bebek

O yüzden kimi zaman çocuk sahibi olmayı ertelemek gerekir. Aşağıdaki nedenleri bir inceleyin. Belki sizin de çocuk sahibi olmanızın zamanı gelmemiştir. Hem kimseye bir şey ispat etmek durumunda değilsiniz.

İşte O Nedenler

Maddi koşullar elbette ilk başta gelen temel faktör, her bebek rızkıyla doğar diyerek bir çocuğu dünyaya getirmek aslında hiç de adil değil. Çocuğun temel gereksinimlerini karşılayacağınız bir ortam oluştuğunda dünyaya getirmek doğru olanı.

Psikolojik olarak hazır olmama durumunu da asla göz ardı etmemeli. Amerika’da yapılan araştırmalar kimi bireylerin anne yada baba olmaya hazır olmadığını ve nedeni ne olursa olsun, sevemediğini gösteriyor ki eğer gerçekten doğacak bireyi sevecekseniz dünyaya getirmenizde fayda var.

bebek sahibi olmak

bebek sahibi olmak

Mevcut koşullarınız ki eğer kariyerinizin önemli bir döneminde iseniz ve yeterince zaman ayıramayacaksanız, o zaman kariyer hedeflerinizi gerçekleştirdikten sonra çocuğu dünyaya getirmenizde fayda var.

Belki de birlikte olduğunuz kişi sizin çocuğunuz için doğru bir aday değil. Sevgili olmak, çok aşık olmak bir çocuğun ebeveyni olmaya yetmez. Bunu da düşünmek gerekir.

Yorum Ekle