Yağ Sıkma Makinası Kullanım Alanları

Bitkisel doğal yağların kullanımı her geçen gün artarken; bu ihtiyacı karşılayabilecek donatıdaki makinelere olan talep de artmaktadır. Profesyonel yağ sıkma makinelerindeki çeşitlilik ve işlevsellik; gerek kişisel kullanıcılar gerekse işletme ve restoranlar için elverişli hale geldi. Soğuk pres yağ sıkma makinası ile ceviz yağı, Hindistan yağı, susam yağı, vb. çeşitli yemiş ve besinlerin yağları etkin bir şekilde çıkarılabilmektedir.

soğuk pres yağ makinası

Sağlıklı Yağ Sıkma Makinası

Soğuk pres yöntemini kullanan yağ sıkma makinası, sıkıştırmada yöntemiyle ürünlerin havayla temas etmeden yağlarının çıkarılabilmesini sağlar. Makinelerde bulunan invertör hız kontrolü ile sertlikleri değişken olan ürünlerin de yağları çıkarılabilmektedir. Gıdaların besin değeri korunurken, istenen yağ kıvamına gelmesi de sağlanır. Geniş bir kullanım yelpazesine sahip bu bitkisel yağ çıkarıcı makineler, üstün performanslı, verimli ve besleyici içerik yönünden kaliteli ürünler elde etmenize olanak tanır.

Yağ Sıkma Makinası ile Çıkarılabilecek Yağlar

Yağlı tohumların hemen hepsinin çıkarılması için kullanılabilen yağ sıkma makinaları; ay çekirdeği, nar çekirdeği, kabak çekirdeği, badem, kayısı çekirdeği ve fındık gibi farklı türlerde başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Bitkisel yağ satışı yapan firmalar, eczaneler, restoranlar, yiyecek ve içecek işletmelerinin tümü, araştırma merkezleri, vb. pek çok kurumda yağ sıkma makineleri kullanılmaktadır. Kaliteli makineler ile elde edilen yağlar, homojen bir görünüme ve istenen kıvama sahip olur. Kısa sürede kilogramlarca yağ elde edilmesini sağlayan bu makineler; onlarca farklı gıda üzerinde etkilidir.

Yağ Sıkma Makinası Çeşitleri

Ev tipi soğuk pres yağ makineleri, endüstriyel yağ sıkma makinası gibi farklı kategorilerde onlarca farklı model bulunuyor. Bir saatte elde edebileceğiniz yağ kapasitesi, makine ağırlığı, güç tüketim, çalışma voltajı gibi teknik bilgiler incelenerek kullanım alanına uygun yağ sıkma makinası tercih edilmelidir.

Uzun yıllar arıza çıkarmayacak ve yüksek performans sunan profesyonel makinalar, Demirbaş Makina firması aracılığıyla temin edilebilir. Modeller ile ilgili sayfayı ziyaret etmek için linke: https://www.demirbasmakina.com/soguk-pres-yag-makinesi gidebilirsiniz.

Yorum Ekle