Çelik Lama Fiyatları

Çelik lama fiyatları sektörde farklı seviyelerde seyreder. Fiyatları belirleyen en önemli kriterlerin başında malzeme ve işçilik kalitesi gelir. Çelik lama, adından da anlaşılacağı gibi paslanmaz ve son derece dayanıklı olan çelik malzemesinden üretilmiştir. Yüksek ısı altında dikdörtgen şekli verilen lama, farklı özellikteki merdaneler ile istenilen ölçülere getirilir. Kullanım alanına göre paslanmaz lama modelleri farklı ölçü ve özelliklerde üretilebilir.

Erimiş özel çelik alaşımı kanallara dökülür ve bu şekilde paslanmaz lama kütükleri üretilir. Merdaneler arasından geçirilen kütüler istenilen ölçüler haline getirilir. Son aşamada ise üretilen lama, boyama işlemine tabii tutulur be istenilen renklerde doğru boya malzemeleri ile boyanır.

Çelik Lama Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Çelik lama ürünleri estetik değeri yüksek ve bir o kadar da dayanıklı ürünlerdir. Bu denli dayanıklı ve estetik olan çelik lama malzemeleri, bu özellikleri sayesinde geniş kullanım alanına sahiptir. Çelik lama, gıda üretim sektöründe karıştırıcı parçası olarak ve makine şaselerinde yaygın olarak kullanılır. Ayrıca korozyona dayanıklı olduğu için çatal, bıçak üretimlerinde de çelik lama malzemesi kullanılır.

çelik lama fiyatları

Korozyona dirençli olan çelik lama; imalat sanayiinde, gemi üretim sanayinde ve yapı-inşaat alanında dayanıklılığı sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Ayrıca masa, sandalye ve sehpa gibi mobilyaların üretiminde de çelik lama malzemesinden faydalanır. Kullanım amaçlarına göre de çelik lama fiyatları farklılık arz eder.

Yapı ve İnşaat Alanında Çelik Lama Nasıl Kullanılır?

Dayanıklılık özelliği yüksek olan, sıvı gibi olumsuz faktörlere karşı yüksek oranda mukavemet gösteren çelik lama, yapı ve inşaat alanında yaygın olarak kullanılır. Estetik değerlerinin de yüksek olması sayesinde özellikle yapıların korkuluk, cephe ve dekorasyon bölümlerinde kullanılır.

Bina içi merdivenler ve karayolları da çelik lama ürünlerinin kullanıldığı diğer alanlardır. Özellikle dış cephelerde paslanmaz çelik oldukça şık ve gösterişli durur. Dolayısıyla da dış cephelerde dayanıklılığın yanı sıra estetik görünüm için çelik lama tercih edilir. Ayrıca bu malzeme ile dış cephelerin daha uzun ömürlü dekore edilmesi sağlanır. Çelik lama fiyatları gibi tüm detaylar hakkında güvenli bilgi almak için https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-lama adresini hemen ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle