Oscar Adayları Açıklandı

Ah bu Oscar ödül törenleri. Ne çok kafa patlatıyoruz değil mi? Oysa bizi ne ilgilendirir? Amerika Birleşik Devletlerinde sinema endüstrisini güçlü tutmak için oynanan bir oyundan bir şey midir? Ama öyle bile olsa sıkıcı, rutin yaşamlarımıza heyecan kattığı kesin.

oscar

oscar

Şubat ayı demek Oscar ödül törenleri için geri sayım demek. Özellikle sinema tutkunları için. Bir bağımsız filmin asla büyük ödül aldığını göremesek de bu yıl 14 dalda Oscar’a aday olarak Titanic filmi ile aynı rekora imza atan La La Land yani Aşıklar Şehri, şimdiden Oscar ödüllerine adını yazdırdı bile.

Benim Favorilerim

Ama hani benim önüme liste koysalar ve seç deseler bakın tercihimi nasıl yapardım ki filmlerin çoğunu izledim.

En iyi film ve en iyi yönetmen de kesinlikle La La Land benim de  oy kullandığım bir film olurdu zira kurgu olarak başka bir yerde ve evet bu iki ödülü fazlasıyla hak ediyor.

En iyi kadın oyuncu ödülüm ise herhalde hayatım boyunca aşık olduğum, her sene nasıl yine aday olduğunu anlamadığım Merly Streep’ e giderdi. Kadın duruşuyla, tarzıyla, inanılmaz oyunculuğu ile bana göre dünya sinemasının gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu ama bu ödül Jackie filmindeki performansı ile Natalie Portman’a da gidebilir.

oscar ödülleri

oscar ödülleri

Erkek oyuncularda ise gönlüm yine aşık olduğum bir başka muhteşem oyuncu Denzel Washington’dan yana ama sanki Yaşamın Kıyısındaki filmindeki olağanüstü oyunculuğu ile Casey Affleck’de alabilir. Ki alsa da fazlasıyla hak eder.

Benim favorilerim böyle sonuçları ise o gece hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle