Bahçe Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Açık hava mekanlarınıza prestij katacak, fonksiyonel, dayanıklı ve estetik mobilyaları seçmek için detaylara dikkat etmeniz gerekir. Sentetik, alüminyum ya da teak ağacından üretilen dış mekan mobilyalarının farklı özellikleri bulunur. Mobilya seçimi yaparken uzun ömürlü ve dayanıklı olmasına önem verin.

bahçe mobilyası

bahçe mobilyası

Dış Mekan Mobilyaların Özellikleri Nasıl Olmalı

Mobilya üretiminde kullanılan tüm materyallerin dış mekan şartlarına uygun olması gerekir. Hava şartlarına karşı direnç gösteren ve bakımı kolay yapılan ürünler her zaman idealdir. Sentetik rattan üretilen bahçe mobilyalarında işçiliğe dikkat etmeli ve örgü detaylarının iyi gizlenmiş olup olmadığına bakmalısınız. Sentetik rattan mobilyalar dört mevsim kullanmaya elverişlidir. Yumuşak fırça ve su ile kolayca temizleyebilirsiniz.

Teak ağacı doğadaki en sert ağaçlardan biridir. Zorlu hava şartlarında yıpranmaz. Aldığınız mobilya teak ağacından olup olmadığını anlamak için ağacın yaşına dikkat etmeli, mobilya işçiliğini iyi şekilde incelemelisiniz.

bahçe mobilyaları

bahçe mobilyaları

Devlet lisanslı ormanlardan kesilmesi ve A kalite ağaçların kullanılmış olması gerekir.Teak ağacı özel bir ağaç olup uzun yıllar dış mekanınızda kullanabilirsiniz.

Hafif mobilya istiyorsanız alüminyum malzemeden üretilenleri seçebilirsiniz. Leke tutmadığı gibi bahçenize de uyum sağlıyor. Sabunlu bezle kolay şekilde temizliği yapılan alüminyum mobilyaları uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz mobilyanın sırt, bel ve kas ağrılarına neden olmayacak türde olması önemlidir. Kullanacağınız minderleri çok sert seçmeyin ve terletmeyen kumaşlardan yapılmış olmasına dikkat edin.

Yorum Ekle