Hasır Sepetler İle Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Hasır sepetler son derece dekoratif ve estetik görünümüyle yaşam alanlarının her köşesinde rahatlıkla kullanılabilirler. Hem görsel hem de işlevsel olarak bu tarz sepetlerden yararlanılabilir. Farklı renklerde, büyüklükte ve farklı malzemelerden yapılabilirler. Bu nedenle öncelikle toplama, düzenleme amacıyla mı yoksa sadece görsellik ve dekorasyon için mi kullanılacağına karar verilmelidir. Hasır sepetler seçilirken bir diğer önemli konu da hangi alanda kullanılacağıdır. Örneğin mutfakta kullanılacak bir sepet ile banyoda tercih edeceğiniz bir sepet kullanım amacı yönünden aynı olamayabilir. Yaşam alanlarına göre hasır sepetleri kullanarak nasıl dekorasyon yapılabilir? Sorusunun cevaplarına bakalım.

Salonlarda Hasır Sepetler İle Dekorasyon

Salon ve oturma odalarında bu tarz sepetler hem görsellik hem de düzenleme için kullanılabilir. Düzenleme için kullanılacak bir hasır sepetin odadaki mobilya ile uyumu da çok önemlidir. Orta sehpa ile uyum sağlayacak bir hasır sepet şık bir görünüm sağlar. Salonlarında çiçekleri sevenler su geçirmeyen malzemeden üretilmiş, büyük ve hoş görünümlü sepetleri saksı olarak kullanabilirler. Kitaplıkta ya da raflarda kullanılacak bir hasır sepet gerekenlerin içine konulmasıyla daha düzenli ve sade bir görünüm sağlayabilir. Ayrıca değişik tasarımları sevenler için hasır sepetleri alışılmışın dışında duvarlarda süs olarak kullanmak da bir tercih olabilir. Hasır sepet süslemeleri bulunduğu ortama farklı bir hava katar.

Mutfak Ve Banyolarda Hasır Sepetler İle Dekorasyon

Mutfak ve banyolarda hasır sepetler daha çok depolama amaçlı kullanılsa da dekorasyona uyumu da önemlidir. Mutfaklarda meyvelerin bir görsel şölen gibi masa ya da tezgah üzerinde sunulmasını sağlayabileceği gibi sünger, fırça gibi malzemelerin de toparlanmasını sağlayabilir. Banyolarda ise akla gelebilecek her türlü makyaj malzemesi, temizleyiciler ve havlular bu sepetler sayesinde dekoratif olarak düzenlenebilir.

Yatak Odasında Hasır Sepetler İle Dekorasyon

Yatak odasında hasır sepet dekorasyonu daha çok dolap ve çekmece içlerinin düzenlenmesi, kişisel bakım ürünlerinin toplanması veya giysilerin depolanması için kullanılsa da dekoratif saksı ya da değişik tasarımlı bir kirli sepeti olarak da kullanılabilir. Bunun için çift kulplu olan hasır sepetler kullanım açısından daha rahat olacaktır. Çeşitliliği bol olan hasır sepetler ile dekorasyon fikirleri istenildiğinde daha da arttırılabilir.

Yorum Ekle