Rıch Akrilik Boya

Su bazlı akrilik boya çeşitlerinin en önde gelen markalarından birisi olan Rich boya firmasının ürettiği akrilik boyalar son zamanlarda oldukça revaçtadır. Rich multi surface boyalarının kullanımının bu kadar çok yaygın olmasının ve müşteriler tarafından beğenilmesinin en önemli sebebi ise kokusuz olmasıdır.

Zira evinin duvarlarına sürdüğü ve üzerine ihtiyacı kadar kat çıktığı boyaların kokusuz olması birçok müşterinin boya satın alır iken ilk dikkat ettiği şeydir. Rich boya firması ise müşterilerin bu ihtiyacını karşılamak ile birlikte satışa sunduğu boyaların içerisinde bulunan bileşenler bakımından rakipsiz bir konumdadır. Rich boya fiyatları ise rakiplerinden oldukça aşağı bir seviyededir.

Akrilik Boya Nedir?

Rich multi surface akrilik polimer emülsiyonu ya da daha yaygın bilinen ismi ile su bazlı akrilik boya, su içerisinde yer alan ve pigment üzerinde tutulan plastik akrilik reçine parçacıklarından oluşan boyadır. Su buharlaştıkça reçine parçacıkları ile birlikte güçlü bir dayanıklı boya oluşturmaktadır. Bu kadar kaliteli olmasının yanı sıra rich boya fiyatları oldukça düşük bir seviyede seyretmektedir.

Akrilik Boya Bileşenleri Neler?

Rich akrilik boya maddesinin içerisinde bulunan bileşenler bu boya türünü diğerlerinden farklı kılmaktadır. Özellik ile akrilik emülsiyonların yapıldığı bir polimer olan ve yüksek kaliteli akrilik reçine ile desteklenen polimer emülsiyonlar bu boyanın en ayırt edici bileşenidir.

Rich akrilik boya içerisinde yer alan diğer bir bileşen olan cilt ise akrilik boyanın dayanıklılık ve kullanıma elverişli olması nedeni ile oldukça sağlam bir bağlayıcı olma özelliğini taşımaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra Rich boya fiyatları oldukça uygundur.

Pigmentlerin Sihri

Rich multi surface boya maddesinin herhangi bir koku içermemesinin ana sebebi ise içerisinde yer alan pigmentlerdir. Özellikle çözülmeyen kuru ve toz halinde bulunan materyallerin yardımı ile ancak akrilik polimer emülsiyonu ile desteklendiğinde asılı halde kalan bu pigmentler, Rich akrilik boya ürünlerinin kokusuz olmalarını sağlamaktadır.

Bütün bu özelliklerinin yanı sıra in organik, organik olmaları ile birlikte son derece sentetik ve doğal maddelerdir. Uygulandıkları yüzey için hiç yok denecek kadar az afinite içermektedir. Bu bileşenlerin çeşitliliğine rağmen rich boya fiyatları cep yakmaz ve her yüzeye kullanılabilir olmaları nedeni ile oldukça çok yönlüdür.

Fiyatlar Nasıl?

Rich boya fiyatları rakipleri ile kıyaslandığında oldukça ucuzdur. Bu derece yüksek bir kaliteye sahip olmasının yanı sıra oldukça düşük olan fiyatları ile müşterilerin dikkatini çeken bu boyaların kullanım yaygınlığının sebebi ise budur: Yüksek kalite, düşük fiyat.

Rich akrilik boya ürünlerinin bir diğer önemli özelliği de istenilen her yüzeye kolay bir şekilde uygulanabiliyor olmasıdır. Ahşap ürünlerden polyestere, kumaşlardan metal yüzeylere hemen hemen her alanda kullanılabilen ve oldukça ucuz olan bu boyaları sitemizde bulabilirsiniz.

Rich boya firmasını diğer firmaların bir adım önüne taşıyan boya çeşidi olan Rich multi surface boya ürünüdür. Bu boya çeşidi sayesinde istenilen her yüzeye kolay bir şekilde uygulanabilen bu boyalar aynı zamanda sizi boya çeşitleri arasında kaybolmaktan kurtaracaktır. Zira bir evin boyanmasına karar verilmesinden sonra en zor iş kullanılacak boyaların çeşitleri konusunda bir karara varmaktır.

Gerçekten Her Yerde Kullanılabilir mi?

Evet, Rich boya firmasının ürettiği bu boyalar gerçekten de her yüzeye uygulanabilir. Pencere boyaması, demir parmaklıkların paslanmış yüzeyleri; hobi malzemeleri ve kapı boyamaları gibi aklınıza gelecek her alanda bu boyaları kullanabilirsiniz. Zira akrilik boyanın yukarıda saydığımız bileşenleri her yüzey için ayrı olarak geliştirilmiştir. Bu neden ile dilediğiniz şekilde bu boyaları kullanabilirsiniz

Her Yüzeye Aynı Fırça Olur Mu?

Rich boya firmasının ürettiği rich multi surface boyalar her yüzeye aynı şekilde uygulanabilmelerine rağmen her yer için tek bir fırça kullanmak mümkün değildir. Bunun için rich akrilik boya maddesinin uygulanacağı her bir yüzeye ayrı bir fırça alınması gerekmektedir. Su bazlı boyalar için kullanılacak olan saten parmak rulo ya da kenar kısımların boyanması için kullanılması gereken yumuşak uçlu fırçalar size bu konuda yardımcı olacaktır.

Ürünler için https://www.hobidunya.com/rich-hobby tıklayın.

Yorum Ekle