Aslan Burcu Neden Egoist

21 Temmuz-21 Ağustos arası doğum tarihli aslan burcu insanları egoist olmalarıyla bilinir. Diğer burçlara nazaran aslanlar için egolarını beslemek çok daha kolaydır ve bu kadar burnu havada görünmelerinin sebebi de budur.  Aslında kendilerini çok sevmeleri ve gururlu oluşları doğuştandır.

Çocukluklarından itibaren mantıklarıyla hareket etmeleri, duygulara pek pabuç bırakmayışlarıyla da danışılan olmaları, çabuk öğrenip, başarıya çabuk kavuşmaları da birer etkendir aslanlar için. Liderlik içgüdüleri ile hareket ederek çevresini etkisi altına alıp, söyledikleri yapılmaya başlandığında ise tamamdır, artık içten içe şişmeye başlayan egoları adeta yüzlerinden okunur ve bu yüzden ormanlar kralı olarak bilinen aslan ile simgelenir. Aslan astroloji kuşağının en asil simgesidir üstelik.

Aslan Burcu Dış Görünüş:

Genellikle uzun boylu, dik duruşlu, yüz ve vücut hatları belirgindir. Bunların yanı sıra oldukça bakımlı, giyinmeyi ve süslenmeyi sever aslan burcu insanları. Başarılı oldukları çalışma hayatlarından kazandıklarını gardıroplarına yatırırlar adeta. Kişisel bakımlarına harcadıkları da hafife alınmayacak kadardır. Öyle ki söz konusu dış görünüşleri ise en müsrif burç denilebilir.

Girdikleri ortamlarda kendilerini çabuk belli ederler. Hem kadınları hem erkekleri için geçerlidir bu durum.  Ve kendileri de bunun farkındadır. Bu sayede çabuk iletişim kurar ve flört etmeye başlamıştır bile. Artık kendisi kadar karşısında ki de ona aşıktır. Ama aslan da sevmeye başladıysa işler boyut değiştirir ve ilgi gördüğü kadar ilgi vermeye başlar. Hayatlarına aldıkları insanlar onlar için çok kıymetlidir, kimseye ezdirmez ve laf ettirmezler. Kendisi istemediği sürece de hayatlarından kimse çıkaramaz. Aslında egoları burada da devrededir ama o kadar büyüktür ki egoları sevdiklerini korumak için paylaşılabilir olur onlar için.

Aile Hayatları:

Evlilikleri ve ebeveynlikleri bile bu ego altında devam eder. Kontrol altında tuttukları hayatlarına dahil olan herkes için o egodan bir pay vardır ve çocukları için bu durum kaçınılmazdır. Uyku düzenlerinden, beslenme alışkanlıklarına, eğitimlerimden, dostluklarına kadar her şeyde elleri üzerinde olsun isterler. İster açıktan, isterse hiç hissettirmeden onun dünyasında ki herkes onun egosu altında yaşar. En azından aslanın gözünde bu böyledir.

Arkadaş ortamları:

Aslanlar arkadaş ortamlarında da gerek espri anlayışları ile gerekse yüksek öz güvenlerinin verdiği enerji ile aranan isimdir ve mutlaka davet edilen taraf olur. Kontrol duygusu burada da devreye girdiği zaman çok çabuk organize olur ve çoğu zaman da davet veren taraftadır. Dostlukları onlar için çok kıymetidir. Ama asla yapılan yanlışlara karşı tahammülü yoktur ve silip atması da bir o kadar kesin olur. Hâl böyleyken aslanlar için egoist olmamak çokta mümkün değildir.

Yorum Ekle