Oturma Odası İçin Ekonomik Yenileme Önerileri

Ev yenilemeleri oldukça maliyetli olup aynı zamanda tasarım ürünlere yer vermek isterseniz bu maliyetlerin altından kalkamayabilirsiniz. Fakat ev yenileme işleminde özellikle misafirlerinizi ağırladığınız ve gün içinde en çok zaman geçirdiğiniz oturma odanıza odaklanarak bu alanda bazı yenilemeler yapabilirsiniz.

oturma odası

oturma odası

Pratik ve ekonomik yenilemeler için bir marangoz tanımanız oldukça büyük avantaj yaratacaktır. Ayrıca eğer dikiş nakış bilginiz var ise de bu sizin için oldukça avantaj sağlayacak ve birçok yenilemeniz daha ekonomik olacaktır.

Yapılabilecek Olanlar

Oturma odanızda eskiyen koltuk yüzünüz yenilemeniz aslında oldukça kolaydır. Uygun fiyatta tek renk ya da renkli kumaşı uygun ölçülerde almanın yanı sıra koltuk ötüşünü monte etmek için zımba ve telini almanız yeterlidir. Zımba ve tel yardımıyla gerdirerek koltuğunuza yeni kumaşı uygulayabilirsiniz.

Marangoz bir tanıdığınız var ise ya da bu yönde kabiliyetli iseniz tahta parçaları ile dekoratif tablolar, sehpalar ya da mumluklar yapabilirsiniz.

yeni oturma odası

yeni oturma odası

Son zamanlarda oldukça moda olan tahta sandık yenilemelerde sandıklar boyanıp üstleri de çiçekler ile hareketlendiriliyor. Eğer odanız için uygun ise bu seçime de yer verebilirsiniz.

Büyük yastıkları belli boş alanlardan kullanabilirsiniz. İkinci el eşya satan yerlerden uygun fiyat ile mobilya alarak bunları zımparalayıp, boyayarak evinize uyumlu bir dekorasyona yer açabilirsiniz. Aynı zamanda hali hazırda bulunan mobilya renklerinizi de bu şekilde değiştirebilirsiniz.

Yorum Ekle