Küçük Mutfaklarda Yapılacak Yenilikler

Herkesin hayali muhakkak ki geniş evlerde yaşamak ve misafirlerini burada ağırlamaktır. Ancak bunun her zaman olması ne yazık ki olmuyor. Özellikle kadınların günlük yaşamlarını en çok geçirdikleri alanlar olan mutfağın geniş ve kullanışlı olması her kadının istediği ve isteyebileceği bir durumdur. Mutfak alanları küçük olan insanların da dekore anlamında yapabilecekleri yenilikleri vardır. Bu yenilikleri mutfak alanlarını daha fonksiyonel gösterebilir.

küçük mutfak

küçük mutfak

Mutfak alanları küçük olan insanlar mutfak dolaplarının renkleri daha açık renkler seçerek mutfaklarını hem daha dekoratif hem de olduğundan daha geniş gösterebilir. Özellikle sarı ve mavi renkler mutfak alanları için uygun renkler olmuştur. Perde seçiminde de uzun zemine kadar uzanan perdeler yerine stor olarak ifade edilen perdeler seçilebilir. Mutfak ne kadar küçük olursa olsun her köşesini kullanarak kendinize alan yaratabilirsiniz.

Mutfak Dolapları Nasıl Olmalıdır?

Yine mutfak dolaplarında dolapların tavana kadar olmasını sağlayabilir, dolap içlerini kutu ve akıllı raflar takabilirsiniz.  Mutfak alanlarını küçük olan insanların yaptıkları dekoratif yeniliklerden birisi de mutfaklarını L şeklinde kullanmaları olmuştur. Mutfak alanlarında en çok kullanılan yer olan mutfak tezgahları kesinlikle boş tutulmalıdır. Çünkü mutfak alanları yemek hazırlığı ve bulaşığın yıkanması için her an hazır tutulmalıdır.

küçük mutfak dekoru

küçük mutfak dekoru

Mutfak alanlarında duvar alanlarına yapacağınız askılıklar sizleri gereksiz dağınıklıktan kurtaracağı gibi mutfak alanlarınızın daha fonksiyonel olmasını da sağlayacaksınız. Mutfak alanlarınızın boş olması temizlik açısından da tüketiciye büyük kolaylık sağlar

Yorum Ekle