Hacamatın Faydaları Neler?

Çok uzun yıllardır uygulanan bir yöntem olan hacamatın vücuda pek çok açıdan olumlu etkisi oluyor. Eski uygarlıklar döneminde de uygulanan hacamat ile vücudunuzun çeşitli yerlerinde meydana gelen ağrılardan kurtulabilirsiniz. Ağrı eşiğini yükseltme gibi son derece önemli bir faydası bulunan bu yöntem sayesinde kronikleşmiş ağrılardan kurtulmak da mümkün olabiliyor. Peki, hacamatın tek faydası bu mu?

Hacamat hangi hormonları salgılatıyor?

Sakinleştirme gibi bir etkiye de sahip olan hacamat sayesinde endorfin, seratonin ve dopamin hormonları salgılanıyor. Bu hormonlar sayesinde vücutta ciddi anlamda bir rahatlama ve gevşeme meydana geliyor. Bu nedenle aşırı stresli olan kişilerin sıklıkla hacamattan faydalandığını belirtebiliriz. Aynı zamanda mutluluk hormonu salgılanmasına sağladığından depresyona giren kişiler de bu işlemden faydalanabiliyor.

Otonom sinir sistemi üzerinde etkili olan hacamat işleminin vücudu dengeleme noktasında da çok önemli bir katkısı var. Dolaşım sistemini dengeleyen bu sayede çeşitli rahatsızlıkların vücuda olan olumsuz etkilerini ortadan kaldıran bu işlem kalp atışlarının normal hıza kavuşmasına da sağlayabiliyor. Hacamatın bağışıklık sistemini ciddi anlamda güçlendirdiğini de unutmamak gerekiyor.

Vücudu hastalıklara karşı koruyan bağışıklık sisteminin güçlenmesi çeşitli rahatsızlıklarla vücudun daha kolay mücadele etmesini sağlıyor. Aynı zamanda vücuda giren bakteri ve virüslerin çok daha kısa sürede yok edilmesine de yardımcı oluyor. Bu özelliği sayesinde enfeksiyonla mücadele edenler de rahatlıkla hacamatın olumlu etkilerinden istifade edebilir. Kan hücrelerin çoğalmasını sağladığı için yara iyileşmelerini de hızlandırabilen ve aynı zamanda yaraların mikrop kapmasını önleyebilen hacamatın  kandaki alyuvar ve akyuvar sayısını arttırdığı da biliniyor.

Hacamat Psikolojik Açıdan Da Faydalı!

Psikolojik anlamda kendini kötü hissedenler de son yıllarda hacamattan faydalanmaya başladı. Hatta bu psikolojik etkiler de artık tıbben kabul görmüş durumda! Depresyonun yanı sıra kişinin iyileşeceğine olan inancını sağlayabiliyor. Bu etkisi de yine salgılanan hormonlar sayesinde oluyor.

Hemen https://www.aliakben.com/hacamat/ adresine tıklayarak hacamatla ilgili çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu sayede siz de yaşadığınız çeşitli sıkıntılardan kurtulmak için yüzyıllardır uygulanan hacamattan faydalanabilirsiniz. Hastalıklardan kaynaklanan ağrılardan kurtulmanız ve yaşam kalitenizin yükselmesi bile mümkün olabilir.

Yorum Ekle