Çantanız Sizi Nasıl Anlatır?

Çanta modelleri, bir insanın kişiliği hakkında birçok şeyi ele verir. Küçük, şık, çapraz bir çanta, bağımsız olduğunuzu ve hızlı bir temponuz olduğunu söyleyebilir. Bavul büyüklüğünde bir çanta özel eşyalarının yarısını birlikte taşımadan evden çıkamayacağınızı anlatabilir. Her görünür yüzeyi kaplayan marka logolu deri çanta, satın aldığınız her şeyin pahalı bir versiyonuna sahip olduğunuzu ve lüks bağlılığınızı açıkça ilan eder.

çanta

çanta

Çantalar ile Yapılan İmaj ve İşlev Hataları

Gururla küçük çanta taşıyan birini gördüğünüzde, komik bir manzara ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü genellikle bu insanlar, aynı zamanda ellerinde, telefonlarını, anahtarlarını, su şişelerini veya cüzdanlarını tutuyorlar. O halde, o küçücük çanta ne işe yarıyor? Eşyaların yarısını hâlâ elinde tutan bir kadın, şirin çantalı küçük bir kız sayılmaz. Bu, kişinin iyi organize olmadığını ve bir adım sonrasını bile düşünmediğini anlatır.

Bazı kadınların bir dizüstü bilgisayar çantası, dirseklerinden sarkmış büyük bir çanta, elinde bir öğle yemeği çantası ve omuzlarındaki fazladan rastgele bir eşya yüklediğini de görmüşsünüzdür. Bu kadar ağırlıkla dolaşmak hiç kolay olmasa gerek. Elbette hayatları boyunca yapabilecekleri daha kolay yollar var. Belki de kişinin sadece çantalarını değil, yaşam biçimini düzenlemesi gerekiyor.

çanta seçimi

çanta seçimi

Eğer iş saatlerinde iseniz, taşımak zorunda olduğunuz ideal büyüklükteki çanta, ihtiyacınız olmayan eşyalar için değildir. Minimum zaruri ihtiyaçlar için gerekli olan çantanız, iş yerinde ya da öğle yemeğine çıktığınızda yanınıza almak isteyebileceğiniz bir stil olmalıdır. Bu amaç odaklı yaklaşımı, daha akıcı veya sosyal ortamlarda çantaya ihtiyaç duyduğunuz fonksiyon ve imaj için de düşünmeye başlayabilirsiniz.

Yorum Ekle