Pastacılık Kursu Nerelerde Var?

Pasta Yapmak Sanattır

Pastacılığa çok önem veren Eski Romalılardan Ortaçağ Avrupa’sına oradan da günümüze kadar ulaşan bu sanat akımı, insanlarımız damak ve göz zevklerini sürdürdüğü sürece yaşamaya devam ediyor.

Pastacılık denildiğinde akla ilk gelen rengârenk süslenmiş, hazırda var olan ne varsa yenilebilir malzemelerle bir minyatürü oluşturulmuş parçaların, kremalarla kaplanan o muhteşem dokulu keklere eklenmesi olabilir. Önce gözlere hitap, sonra mideyi neşelendiren lezzetler…  Evet, bunlar el emeği göz nuru yapılan pastalar, peki başka neler var bu pastacılıkta? Klasik pastalar dışında; kekler, tatlı/tuzlu kurabiyeler, ekmek yapımları, tartlar ve kişler, sütlü tatlılar ve daha nice tatlar.

Pastacılık

Pasta yapmak sanattır peki bu sanat nerede öğrenilir?

Eğer ben tatlı yapmayı çok seviyorum, ellerim lezzetli, kendime güveniyorum, tüm bu becerilerimle işi daha da ilerletip profesyonel olmak istiyorum ve yaptıklarımı insanlara sunmak istiyorum diyorsanız bu işin eğitimini almanız faydalı olacaktır. Pastacılık, hayal güçlerinizi ve yaratıcılığınızı el becerilerinizle değerlendirebileceğiniz eğlenceli aynı zamanda tüm işler gibi sabır isteyen bir meslektir. Yenilebilir gıdalardan bir sanat eseri ortaya çıkartmak istiyorsanız kullanılan tüm malzemeleri, ne için kullanıldıklarını, en önemli püf noktalarını, zamanlamaları ve birçok önemli detayı bir profesyonelden eğitim alarak öğrenmelisiniz.  İyi bir pasta sanatçısı olmak için kaliteli bir eğitim gereklidir.

Pastacılık Eğitimi Veren Kurslar

TC İstanbul Rumeli Üniversitesi

Uzun dönem eğitimleri bulunan bu kursta 32 saat teorik, 208 saat uygulamalı olmak üzere toplamda 240 saatlik 15 hafta sürecek bir eğitim mevcuttur. Eğitim sonunda YÖK tarafından onaylanmış pastacılık eğitimini aldığınızı gösteren bir sertifika tarafınıza verilmesinin yanında Temel İş Sağlık Güvenliği ve Hijyen sertifikası da veriliyor. Ayrıca uzun staj yapma imkanı mevcut.
İletişim için Kanlıca Mahallesi, Halide Edip Adıvar Cd. 10/A, 34810
Beykoz/İstanbul
Telefon
0 (533) 123 2630

USLA- Uluslararası Servis &Lezzet Akademisi

USLA’da pastacılık eğitimi, hafta içi ve hafta sonu olarak  gerçekleşmektedir. Eğitim bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı ”Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi” Kurs Bitirme Belgesi, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Sertifikası, Fermente İçecek Temel Bilgileri ve Tadım Teknikleri Sertifikası verilmektedir. Staj yapma imkanı sağlayan bir kurstur.

Pastacılık üzerine kariyer yapmak isteyen katılımcılar için iletişim
+90 (212) 211 87 52
Avni Dilligil sok. No:12 PK. Mecidiyeköy, İstanbul

İSMEK Pastacılık Kursu

İSMEK pastacılık eğitim sürecinde alışılmış pastane konseptinin dışına çıkılıyor ve ‘haute-coutre’ pasta üretimi adı altında daha modernleştirilmiş ve her bir kişiye özel olarak hazırlanan bu eğitimleri sunuyor. Butik pastacılık yapımına dair bilgi ve becerinin geliştirilmesine yönelik olan İSMEK pastacılık kursu hem uygun maliyetli hem de eğitim sonrası sertifika ile iş bulma olanağı sağlıyor. Eğitimler 140 saat sürüyor.

İstanbul da yaşıyorsanız İSMEK kurslarının bulunduğu bürolara giderek ya da telefonla bilgi alabilirsiniz.

Yorum Ekle