Salon Dekorasyonu Aksesuar Seçimi

Salon dekorasyonu aksesuar seçimi kişiye özel bir seçim şansı tanır. Çünkü aksesuar seçiminde önemli olan kişinin zevklidir ve salona gidecek olan bir aksesuar seçimi yapmaktır. Salon aksesuar seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler dikkate alınmazsa ortaya çok absürt bir görüntü çıkacaktır. Yani ortaya renk kirliliği çıkacaktır. Örnek olarak yeni dönemde ve geçmiş dönemde de sadelik ön plandadır. Ancak bu değişkenlik gösterebilir. Yani biblolar veya tablolar gibi küçük ayrıntılar aslında evin dekoratif parçalarını oluşturur. Bu parçaların her birisi de salonun ortasında veya dekorasyonum yapılacağını salonda değişiklik bir hava katacaktır.

Eğer dekorasyon parçaları alınırken takım halinde alınacaksa, bunların renkleri koltuklarla veya masa ile uyumlu olmalı veya zıtlık içeren renkler olmalıdır. Masanın rengine zıt, ancak koltuklarla aynı renk olan bir biblo veya duvar ile aynı olan bir renk herhangi bir sırıtma yaşatmaz. Salonun içerisinde bulunan ahşap dekorasyonlar varsa, ahşap renginde bir sehpanın üzerinde duran dekoratif parçalar, önemli noktalara değinecek yerlerdir. Duvara yazılan şekilli yazılar veya salonun ortasında duran masanın ne şekilde durduğuna dair dekorasyon parçaları önem arz eder.

Salon Dekorasyonu ve Önemi

Salon dekorasyonu aksesuar seçimi Yapıldığı esnada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta renk cümbüşüdür. Fazla renklerden kaçınmak en mantıklısıdır. Halıların rengi çok fazla renk içeriyorsa, biblolar da o renklerde olabilir. Ancak sade bir görüntü olacaksa, çerçevelerden tutun duvarda bulunan şekillere kadar sadelik esas alınmalıdır. Eğer bir komidin krem rengi ise kırmızı renkte bir şey koymak çok mantıklı alabilir. Ancak küçük pil dekorasyonları gibi kırmızı renkte küçük küçük parçaları koymak herhangi bir renk bozulmasına yol açmaz. Bir dekorasyon yapılırken eve neyin alındığı ve neyin alınacağı önceden de düşünülmelidir.

Salon dekorasyonu aksesuar seçimi yapılırken bir evin içerisinde bulunan yapının her zaman için değişebileceği unutulmamalıdır. Yani bir dekorasyon parçası değişebilir. Ancak koltuklar veya evin ana malzemeleri uzun süre aynı kalacaktır. Yani dekorasyon parçaları evin duruş posterine göre farklı farklı değişkenliklere girebilir.

Yorum Ekle