Orkideler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Süs bitkilerinden en çok aranan, naif, egzotik ve zarif orkideyi sevgi, lüks, güzellik ve güç temsil eder. Antik Yunanistan’da orkideler erkeklik ile ilişkilendirilirdi. Yunanlı kadınlar, doğmamış çocuğunun babası yeni orkide yumruları yerse bir erkek çocuklarının olacağına, kendileri yerse bir kız doğuracaklarına inanmışlardı.

Viktorya döneminde, orkide sembolizmi Avrupa’da lüks haline geldi ve bugün bu gelenek görkem, ihtişam, nadir ve narin güzellikleri temsil ederek devam ediyor. Evlilik yıldönümleri, nişan, söz törenleri için hem gösterişli hem de değerli bir çiçek olan orkide buketi alınması şık bir davranış sayılır. Pembe orkideler saf sevgiyi iletmek ve popüler cattelya orkide olgun cazibesini temsil eder.

orkide

orkide

Orkide Nasıl Bir Çiçektir?

Orkide çok büyük bir çiçekli bitkiler ailesidir, tartışmasız en yaygın çiçektir. Zamanla daha yeni ve daha çok gördüğümüz bir çiçek olmasına rağmen,bu çiçeğin 880 cinsine yayılmış 25.000’den fazla türü var. Çiçeği ile orkideler vahşi doğadaki diğer bitkilerden kolaylıkla ayırt edilebilirler. Tüm orkideler uzun ömürlü bitkilerdir iki farklı şekilde büyürler; ya tek bir çiçek tomurcuğu olan bir monopodal orkide ya da farklı tomurcukları olan bir sempodiyal orkidedir.

Orkide Çiçeği Ne Anlama Gelir?

Orkidenin çiçek anlamını arıyorsanız, hepsi de aşkla ilgilidir. Bu çiçek sevgiyi ve güzelliği, aynı zamanda incelik ve doğurganlığı temsil eder. Kesinlikle birine olumlu duygusal hislerini ifade etmek, özel bir günü anmak için verilebilecek en güzel çiçeklerden biridir. Orkide çiçeği benzersiz güzelliktedir ve orkideler birçok farklı renk ve ebatlaarı ile inanılmaz düzenlemeler ve buketler için harikadır. Ayrıca saksıda orkide de kalıcı bir güzelliği tercih edenler için önerilir. Bu tür detaylara dikkat ederek siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için birbirinden ilgi çekici orkideleri seçebilirsiniz.

Yorum Ekle