Fon Perdelerin Özellikleri Nelerdir?

Fon perdeler, ev dekorasyonunda büyük bir rol üstlenmektedir. Fon perdeleri evinizin bütün odalarında tercih edebilirsiniz. Drape veya fon kanat şeklinde olan bu perde çeşitlerinin kurulumları da son derece basit ve kolaydır. Bütün malzemeler fon perde satın aldığınız zaman içerisinde hazır hale gelir. Ekstra bir malzeme kullanmadan fon perdeleri mekanlarınıza yerleştirebilirsiniz.

İsteğinize göre korniş veya rüstik borularına monte edebileceğiniz perdeler aynı zamanda yıkanabilir özelliklere de sahiptir. Dilediğiniz zaman perdelerinizi yıkayabilir ve ütüleyebilirsiniz. Ancak bu işlemler için ürünün kullanma talimatlarını mutlaka okumalısınız. Her bir perdenin temizleme işlemi farklı şekilde olabilmektedir.

fon-perde

Fon Perde Nasıl Temizlenir?

Evinizin dekorasyonunu tamamlayabilecek özelliklere sahip olan perdeler aynı zamanda en önemli ev ihtiyaçları arasındadır. Zamanla gelişen teknoloji ile birlikte artık pek çok farklı modelde daha kaliteli bir şekilde üretilen fon perde modellerini yılda 1 defa temizlemeniz yeterlidir. Kullanım sıklığınız ve alanınıza göre süre kısalabilir.

Perdelerin buruşmaması için fazla bekletmeden yıkamalısınız. Yıkadıktan sonra ise, uygun bir yere asarak hemen kurutma işlemini yapmalısınız. Yıkayacağınız suyun sıcaklık derecesi ise ortalama olarak 30 derece olmalıdır. Özenli bir şekilde tasarlanmış olan fon perdeleri tüm mekanlarınızda kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle